Як перевести годинник на зимовий час на смартфоні та комп’ютері
З наближенням щорічного переходу на зимовий час, запланованого на ніч з 29 на 30 жовтня, українці готуються перевести стрілки годинника на одну годину назад. Хоча практика переходу на зимовий час залишається предметом дискусій, вона продовжиться і в 2023 році.
24 Канал нагадує, що в Україні перехід на зимовий час відбувається щорічно в останню неділю жовтня. Цьогоріч переводимо стрілки годинників 29 жовтня о 4:00. Пам’ятайте, що їх потрібно перевести на 1 годину назад.
Дивіться також Apple Watch Ultra лежали на дні озера кілька місяців, але продовжили працювати
Як правильно перейти на зимовий час
Для власників смартфонів, комп'ютерів, розумних годинників та інших подібних пристроїв процес переходу на зимовий час не викличе жодних труднощів. Ці пристрої автоматично підлаштуються під новий час у зазначену дату. У рідкісних випадках, коли цього не відбувається, користувачам слід перевірити налаштування свого пристрою.
На комп'ютерах за замовчуванням зазвичай увімкнено автоматичний перехід між зимовим і літнім часом. Однак користувачі повинні перевірити, чи не було випадково вимкнено цю функцію під час налаштування пристрою.
- Знайти потрібне вікно можна натиснувши на "Пуск" та відкривши "Налаштування".
- Іконка перебуває у лівому нижньому кутку екрана і виглядає, як шестерня.
- Далі відкрийте "Час і мова".
- Тут потрібно перевірити, чи активна опція переходу на літній/зимовий час в автоматичному режимі.
Що стосується смартфонів, тут теж важливо переконатися, що налаштування часу встановлені на автоматичне, а не ручне переведення. За таких умов пристрій синхронізується з мережею оператора, автоматично оновлюючи час, дату та часовий пояс.
- Тут все просто, відкриваєте налаштування і переходите в розділ налаштування часу.
- Далі шукаєте опцію автоматичного переходу на літній/зимовий час та активуєте його, якщо він вимкнений.
Чому ми все ще переходимо на зимовий час
Рішення про перехід на зимовий час пов'язане з необхідністю подовження світлового дня в осінньо-зимовий період, оскільки в ці місяці сонце заходить раніше. Крім того, стверджується, що така практика сприяє економії електроенергії, хоча ступінь цієї економії залишається дискусійним. Деякі країни вирішили відмовитися від цієї практики через невизначеність щодо її енергоефективності.
Читайте на сайті Apple заборонили рекламувати годинники як "вуглецево-нейтральні", назвавши твердження фальшивим
Попри тривале існування, щорічний перехід на зимовий час щороку стикається з більшою критикою, ніж підтримкою. Зокрема, медики висловлюють занепокоєння, оскільки такий перехід часто викликає стрес для організму, що призводить до потенційно несприятливих наслідків для здоров'я людей.