Погляньте на ці приголомшливі фото атмосфери Землі та Сонця з Міжнародної космічної станції

4 січня 2024, 15:09
Читать новость на русском

Джерело:

SciTechDaily

На нещодавній фотографії, зробленій з борту Міжнародної космічної станції (МКС), астронавти представили унікальний ракурс на атмосферу Землі та положення Сонця над горизонтом. Зображення, зроблене на орбіті МКС над південною частиною Індійського океану.

На фотографії зображено край Землі, на якій видно окремі шари атмосфери. Найнижчий шар, тропосфера, відображає відтінки помаранчевого і червоного через розсіювання світла такими частинками, як пил, дим і смог.

Читайте на сайті NASA показало дивовижні нові фото супутника Юпітера Іо

Безпосередньо над нею знаходиться блакитна стратосфера, зазвичай безхмарна і простягається на висоті до 50 кілометрів над поверхнею Землі. За стратосферою лежить мезосфера, що утворює верхній шар атмосфери.

Зображення, отримане 29 вересня 2023 року за допомогою цифрової камери Nikon D5 з фокусною відстанню 170 міліметрів.


Шари атмосфери Землі / Фото NASA

Великий рік геліофізики NASA

Це річне святкування присвячене Сонцю, яке розпочалося з кільцеподібного сонячного затемнення у жовтні 2023 року. Серед наступних подій:

  • повне сонячне затемнення у квітні 2024 року;
  • максимальне наближення сонячного зонда Parker до Сонця у грудні 2024 року.

Майбутнє повне сонячне затемнення у квітні 2024 року буде не лише вражаючим візуальним видовищем, але й матиме чималу цінність для дослідників. Вчені мають на меті вивчити вплив Сонця на іоносферу Землі – область, що простягається на висоті 80-600 кілометрів над поверхнею Землі.

Ця область накладається на верхню частину атмосфери і позначає місце, де працюють МКС та інші низькоорбітальні супутники, впливаючи на радіо- та GPS-сигнали.

Дивіться також Лють Сонця: астрономи зафіксували найпотужніший сонячний спалах з 2017 року

Астронавти на борту МКС мають унікальну точку спостереження за сонячними явищами. Хоча повне сонячне затемнення є вражаючим видовищем, астронавти можуть іноді спостерігати тінь Місяця, що проходить над Землею під час таких явищ. Крім того, орбітальна траєкторія МКС дозволяє астронавтам спостерігати кілька сходів Сонця – до 16 кожні 24 години – забезпечуючи безперервний і виразний погляд на сонячні явища.