NASA хакнула власний апарат "Вояджер" з відстані 19 мільярдів кілометрів
Джерело:
NASAУ рамках місії, яка триває вже майже п'ять десятиліть, зонди NASA "Вояджер-1" і "Вояджер-2", які зараз перебувають на відстані 19 мільярдів кілометрів від Землі, отримали важливі оновлення програмного забезпечення для вирішення проблем з їхнім обладнанням. Ці оновлення спрямовані на збереження функціональності зондів і розширення їхніх можливостей зв'язку із Землею.
Одне з оновлень вирішує нещодавню проблему, яка виникла з "Вояджером-1", коли у травні 2022 року почалася передача пошкоджених даних. Джерело проблеми було відстежено в системі артикуляції та контролю положення (Attitude Articulation and Control System, AACS), яка відповідає за підтримання вирівнювання антени зонда щодо Землі.
А тим часом Зонд NASA "Психея" розпочав свою подорож до загадкового астероїда
Хоча апаратне забезпечення AACS залишалося неушкодженим і працювало, воно незрозумілим чином спрямовувало свої телеметричні дані через бортовий комп'ютер, який не працював, що призводило до спотворення переданих даних.
У відповідь на цю аномалію інженери Лабораторії реактивного руху NASA розробили програмне виправлення. Спочатку оновлення було передано на "Вояджер-2" 20 жовтня, а як тільки воно досягне "Вояджера-1", очікується, що воно вирішить проблему з пошкодженими даними.
Цікаво, що першопричина перенаправлення телеметричних даних AACS залишається загадкою, що вказує на потенційні проблеми з системами "Вояджера-1".Лінда Спілкер, науковий керівник проекту "Вояджер", заявила:
На цьому етапі місії інженерна команда стикається з багатьма проблемами, на які ми просто не маємо відповідей. Але вони продовжують знаходити креативні рішення.
Інша проблема
Окрім оновлення програмного забезпечення, інженери вирішують ще одну проблему, пов'язану з накопиченням залишків у вхідних трубах рушіїв зондів "Вояджер". Ці двигуни використовуються для коригування орієнтації зондів і потребують періодичних запусків, які сприяють накопиченню залишків. За кілька десятиліть ці залишки потенційно можуть призвести до повного блокування вхідних отворів маневрових двигунів.
Дивіться також Науковці встановили природу загадкових властивостей місячного ґрунту зібраного місією Apollo
Щоб пом'якшити цю проблему, інженери ініціювали стратегію зменшення частоти запуску двигунів, дозволивши космічному апарату більше обертатися. Очікується, що цей маневр зменшить накопичення залишків палива у впускних трубах і подовжить запас палива щонайменше ще на п'ять років.