Проєкти Samsung для молоді: IT-школа в Україні як частина глобальних освітніх заходів компанії

24 грудня 2021, 14:52
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Як соціально відповідальний бізнес Samsung Electronics дотримується бачення "Разом заради майбутнього! Надаємо можливості людям" (Together for Tomorrow! Enabling People). Під цим гаслом компанія організовує численні проєкти, покликані створити для дітей та молоді сприятливі умови для реалізації та розвитку їхнього потенціалу.

Продовжуючи глобальні заходи компанії, українське представництво Samsung проводить численні молодіжні програми для підтримки талановитих особистостей, однією з яких є освітній проєкт "Samsung IT-школа".

Не пропустіть Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів

Так, у низці країн функціонує Samsung Innovation Campus (SIC), що має на меті подолати освітню нерівність і забезпечити учасників інструментами для розробки власних високотехнологічних проєктів та ідей. Особливу увагу програма звертає на Інтернет речей і штучний інтелект, надаючи підліткам корисні й практичні знання, що допоможуть їм у працевлаштуванні в майбутньому. У Південній Кореї діють програми Samsung Software Academy for Youth (SSAFY) та Samsung DreamClass, яка з 2012 року надає можливості позашкільного навчання.

Участь у цих проєктах полегшує учням майбутній професійний шлях. З нагоди Дня молоді Samsung зібрала історії колишніх випускників освітніх програм компанії. На думку Емре Моллахусеїноглу з Туреччини, завдяки Samsung Innovation Campus він отримав роботу своєї мрії у сфері глобальних телекомунікацій, адже там він не тільки здобув найсучасніші технологічні знання, а й зрозумів, як працює ця галузь зсередини. А команда старшокласників із США розробила додаток, оптимізований для користування літніми людьми, який приніс їм перемогу в Solve for Tomorrow.

Із 2016 року в співпраці з Міністерством освіти й науки України компанія організовує унікальний проєкт "Samsung IT-школа". Він продовжує глобальні заходи Samsung і орієнтований на старшокласників, перед якими вже зовсім скоро постане необхідність вибору професії та вступу в доросле життя. Навчальну програму складено з акцентом на практичну складову, що стимулює учнів бути самостійними й набувати актуальний досвід.

"Samsung ІТ-школа" – освіта європейського рівня в Україні

ІТ – найбільш приваблива та перспективна галузь як зараз, так і в найближчому майбутньому. Попит на ринку праці шалений, а навчальні заклади не завжди встигають підготувати кваліфікованих фахівців, чиї знання відповідають сучасним вимогам бізнесу. Цей розрив призвів до розквіту приватних спеціалізованих курсів, які пропонують легкий спосіб "Увійти в ІТ". Досить часто їхні послуги недешеві, а розпочати реальні проєкти студенти зможуть лише через 3 – 6 місяців додаткової підготовки після випуску.

"Samsung IT-школа" дає випускникам можливість заздалегідь подбати про свій майбутній фах, пропонуючи альтернативу дорогим приватним школам чи курсам. Окрім Києва, відділення школи працюють у Харкові, Львові та Дніпрі, де сотні учні старших класів під керівництвом IT-фахівців щороку вивчають об’єктно-орієнтоване програмування, здобувають базові знання та навички програмування Java на Android і розробляють власні проєкти: додатки, програми, ігри тощо. Усе навчання в "Samsung IT-школі" безкоштовне, потрібно лише скласти тестування, за результатами якого буде визначено найкращих претендентів, зарахованих до проєкту.


Хто може приєднатися до "Samsung IT-школа" / Фото Samsung

Програма розрахована на один навчальний рік, який складається з 4-х основних модулів. Сюди входять:

  • основи програмування мовою Java;
  • об’єктно-орієнтоване програмування мовою Java для Android;
  • основи інформаційної безпеки;
  • ознайомлення із системами управління базами даних на прикладі SQLite.

Заняття відбуваються двічі на тиждень на базі спеціально обладнаних класів у приміщеннях загальноосвітніх шкіл і ліцеїв. На період пандемії компанія Samsung подбала і про рішення для комбінованого навчання, поєднуючи віддалений формат із заняттями у класах. Варто наголосити, що це аж ніяк не впливає на здобування якісної освіти: у 2021 році вже другий курс завершив навчання й представив результати своєї роботи онлайн.

Наприкінці курсу випускники захищають власні проєкти – мобільні додатки для Android. У такий спосіб школярі втілюють свої ідеї та на практиці дізнаються, що це таке – працювати в IT. Як стверджує один із викладачів школи Сергій Стрелковський, 30% учнів відсіюються і не доходять до фінального етапу – захисту власних проєктів. Причини різні, іноді справа полягає суто у втраті зацікавленості. І це також позитивний результат, адже так учні влаштовують тест-драйв професії і можуть заздалегідь дізнатися, що IT-сфера не для них, щоб вчасно звернути увагу на інші види діяльності. "Я зараз думаю: зупинитися на програмуванні чи продовжити пошуки іншої сфери, тому мені дуже хотілося поспілкуватися зі справжніми програмістами, зрозуміти, як виглядає їх життя. І в цьому плані IT-школа дуже корисна", – поділився один із випускників попередніх років Павло Глуховський.

До теми Samsung підтримає клієнтів із порушеннями слуху: яку ініціативу запускає компанія

Проєкти учнів "Samsung ІТ-школи"

Особливість "Samsung IT-школи" – практичне спрямування, орієнтованість на реальні потреби ринку. Учні не здобувають знання суто заради знань, під керівництвом досвідчених фахівців вони розробляють продукти, що можуть бути життєздатними й затребуваними в реальних бізнес-умовах. І проєкти, які представляють старшокласники, справді вражають.

Під час випуску 2021 року на презентації учнівських проєктів перше місце здобув Ананьєв Несторіан (технічний ліцей № 9, Харків). Його IT-проєкт – це гра для складання слів Super Words, або скорочено Swords. Вона дає можливість відпочити й відволіктися від щоденних справ, а також має низку переваг:

  • сприяє розвитку пам’яті, концентрації та зосередженості;
  • розширює світогляд та лексикон;
  • покращує знання правопису.

"Я створив цей проєкт, щоб усі люди на нашій планеті постійно розвивалися, розширювали й поглиблювали свої знання, здобували нові навички й вміння", – зазначив Несторіан, описуючи мету свого додатка.

Відзначилась й інша команда учнів "Академічної гімназії" НВК № 45. Серед них – Рогач Вадим, Максим Янушев, Килипко Софія та Данг Анна. Вони створили мобільний додаток SeeU, який допомагає туристам більше отримувати інформації про картини та пам’ятки архітектури.

Застосунок розроблено для людей, які часто подорожують або цікавляться музеями та іншими знаковими локаціями. SeeU застосовує камеру та штучний інтелект, який вміє розпізнавати картини. Все, що потрібно – просто навести об’єктив на полотно чи будівлю, а додаток надасть багато цікавої інформації.

Цікаво! У процесі створення додатка учні самостійно натренували нейронну мережу, яку SeeU використовує для розпізнавання картин. Наразі база даних обмежена й не має інформації про кожен можливий витвір мистецтва, однак з огляду на працю, вкладену в SeeU, додаток має значний потенціал. Учні вже заявили про наміри розвивати свій проєкт.


Приєднуйтесь до "Samsung IT-школа" / Фото Samsung

Читайте на сайті Із турботою про довкілля: як Samsung допомагає утилізовувати старі смартфони

Ми побачили безліч цікавих та оригінальних учнівських проєктів, а головне – дали можливість школярам втілити свої ідеї, на власному досвіді дізнатися, що це таке – працювати в IT. Сподіваємося, що це стало корисним для всіх випускників і допомогло їм остаточно визначитися з вибором майбутньої професії,
– поділилась Олена Гетманчук, PR-менеджерка компанії "Samsung Electronics Україна".

"Samsung IT-школа" унікальна, адже учні створюють не просто додатки заради закриття завдання, а справді готові робочі інструменти чи повноцінні ігри, які можна використовувати в роботі чи для розваг.