Перший запуск ракети на метановому паливі провалився, а всі супутники на борту втрачені

16 грудня 2022, 11:31
Читать новость на русском

Джерело:

Space News

Китай провів перший запуск ракети з двигунами, що працюють на поєднанні рідкого кисню та рідкого метану. Такий підхід поки що не використовує жодна інша країні, тому для Китаю це був шанс вирватися вперед у космічній гонці. Однак все вийшло геть не так, як планували.

Ракета "Чжуцюе-2" стартувала з космодрому в пустелі Гобі. Однак через відмову другого ступеня так і не досягла орбіти. Усі 14 супутників, які перебували на борту ракети, розбилися під час падіння.

Цікаво Житловий відсік майбутньої космічної станції підірвали задля експерименту

Що відомо

Запуск було проведено з космодрому Цзюцюань о 3:30 за місцевим часом. Крім випробування нового типу двигунів метою місії було виведення на геліосинхронну орбіту 14 комерційних супутників. Космічне агентство КНР ще не оприлюднило офіційну заяву, проте кадри старту, що з'явились у твітері, вказують на неполадки з другим ступенем.

У результаті "Чжуцюе-2" не змогла розвинути швидкість, необхідну для виходу на орбіту. Втрата швидкості і висоти почалися приблизно через п'ять хвилин після старту.

Попри невдачу, запуск ракети-носія на рідкому метані – великий крок уперед для Китаю і перша у світі спроба відправити на орбіту ракету такого типу.

  • "Чжуцюе-2" з газгенераторними двигунами, що працюють на паливній парі рідкий метан + рідкий кисень, здатна піднімати 6 тонн вантажу на висоту 200 кілометрів або 4 тонни – на 500 кілометрів.
  • Діаметр ракети 3,35 метра.
  • Загальна довжина 49,5 метра.
  • Злітна маса 219 тонн.

Розробник ракети, Landspace, одна з перших і добре фінансованих приватних космічних компаній Китаю. Вона вже працює над другою моделлю "Чжуцюе-2", але поки невідомо, як невдача цього запуску вплине на плани розробників.