"Бувай, бувай": російські космонавти навмисне викинули сміття в космос під час прямої трансляції
Джерело:
FuturismКосмос сьогодні – неймовірно засмічене місце. Не останню роль у цьому зіграла Росія, у тому числі й завдяки її тестуванню протисупутникової зброї. Однак космонавтам цього було мало, тому вони вирішили в прямому ефірі викинути ще більше сміття.
Після семигодинного виходу у відкритий космос з метою переміщення шлюзової камери з однієї частини Міжнародної космічної станції в іншу, російські космонавти Сергій Прокоп'єв та Дмитро Пєтєлін навмисно залишили чималу купу відпрацьованого обладнання, відпустивши його у відкритий космос.
Цікаво Хроніки Рогозіна: колишній глава Роскосмосу засумнівався у висадці американців на Місяць
Що відомо
Спочатку один із космонавтів викидає в невагомість великий згорток з відпрацьованим обладнанням, промовляючи російською "Бувай". Через кілька секунд голос за кадром (судячи з усього, коментаторка, яка перекладає розмови росіян для західної аудиторії), повторює вже англійською: "Бувай, бувай". Згодом знову чутно російською: "Красиво пішло, так. Це буде зірка".
Судячи з усього, вони сподіваються, що цей згорток упаде в атмосферу Землі й згорить, не досягнувши поверхні планети. Зокрема, на самому початку короткого відео чути розмови про те, що "це більше непотрібно і воно згорить в атмосфері".
Хоча це був навмисний акт, експерти попереджають, що загублені чи навмисне залишені частини спорядження астронавтів можуть поглибити існуючу проблему космічного сміття, якого сьогодні вже настільки багато, що воно становить реальну небезпеку для супутників та самої МКС. Розганяючись до колосальних швидкостей, навіть дрібний шматочок сміття, розміром з піщинку чи лусочку фарби, може пошкодити обшивку корабля чи скафандр.
Міністерство оборони США сьогодні відстежує на орбіті Землі понад 23 000 уламків, що перевищують розмір бейсбольного м'яча. За оцінками експертів, космічний простір навколо нашої планети захаращений приблизно 100 мільйонами уламків діаметром близько одного міліметра. Зіштовхуючись між собою, великі уламки (наприклад, відпрацьовані ступені ракет), розпадаються на дрібніші, які вже неможливо відстежити.