Штучний інтелект почав вигадувати статті про вбивство – поліція США занепокоєна
Джерело:
NJ.comПоліція американського містечка Бріджтон виявила на новинному агрегаторі NewsBreak статтю про вбивство, події в якій були повністю вигаданими. У матеріалі створеному штучним інтелектом, стверджувалося, що на Різдво в цьому тихому містечку сталося вбивство, однак у поліції цю подію категорично заперечили.
Згідно із заявою поліції Бріджтона, немає жодних записів про будь-які подібні події, що сталися на Різдво або приблизно в цей період часу в зазначеній місцевості.
А тим часом Науковців серйозно турбує ймовірність вимирання людства через штучний інтелект
Наразі стаття згенерована штучним інтелектом видалена, однак вона була опублікована без зазначення імені автора та містила застереження:
"Ця публікація містить контент, підготовлений за допомогою інструментів штучного інтелекту. Цей контент був отриманий за допомогою ШІ і може містити помилки. Будь ласка, перевіряйте важливу інформацію в надійних джерелах".
Попри це застереження, незалежна перевірка змісту статті виявилася складним завданням, оскільки вона була видалена з NewsBreak і не була доступною в жодному онлайн-архіві.
Важлива проблема
Цей інцидент змушує звернути увагу на практику використання інструментів на базі штучного інтелекту в ЗМІ, адже останнім часом все більше редакцій заявляють про використання ШІ в роботі. Ці інструменти справді можуть допомагати виконувати конкретні завдання, однак, якщо покладатися на ШІ, як на повноцінного журналіста або редактора – можна отримати вигадані матеріали, які не мають нічого спільного з реальністю.
Критики стверджують, що замість того, аби революціонізувати індустрію, необдумане використання ШІ лише поглибило недовіру громадськості. Відсутність людського фактору у створенні контенту в деяких випадках призводить до поширення недостовірної інформації, що посилює існуючі побоювання щодо довіри до ЗМІ.
Дивіться також Сеул спробує керувати заторами в місті за допомогою дронів зі штучним інтелектом
З поширенням штучного інтелекту в медіа питання щодо відповідального впровадження та нагляду залишаються актуальними. Поки тривають дебати, інциденти, подібні до того, що стався в Бріджтоні, вкотре акцентують на необхідній пильності та уважному ставленні до інформації, яку ми сприймаємо.
В майбутньому ситуація лише погіршуватиметься і якщо сьогодні ми можемо доволі просто перевірити правдивість інформації, вже зовсім скоро зробити це може бути дуже важко.