Сховок ювелірних виробів бронзової доби знайшли на морквяному полі
Джерело:
Сайт швейцарського кантона ThurgauШвейцарець із металошукачем відкопав прикраси епохи бронзи, заховані або загублені кимось понад 3500 років тому, приблизно у 1500 році до нашої ери. Серед них – велике намисто з бронзових дисків.
Франц Цан зробив цю знахідку в серпні, збираючи металобрухт для неназваного фермера в північно-східному місті Гюттінген. Поряд із прикрасами на щойно зораному фермерському морквяному полі лежали скам'янілі рештки давніх тварин.
Дивіться також Штучний інтелект прочитав стародавній сувій, знайдений у попелі Везувію
Що відомо
- Серед знахідок – намисто з 14 бронзових дисків з шипами, два спіральних персні і понад 100 крихітних бурштинових намистин розміром приблизно з шпилькову головку, які Зан обережно витягнув з ґрунту за допомогою пінцета.
- Серед інших предметів, розкиданих по полю внаслідок, імовірно, оранки, були бронзовий наконечник стріли, шматки відшліфованої руди, амоніт (вид вимерлих морських молюсків), акулячий зуб, продірявлений ведмежий зуб і гірський кришталь.
Персні, знайдені на полі / Фото Canton Thurgau
Намисто з бронзи / Фото Canton Thurgau
Знайшовши артефакти, Зан зв'язався з місцевим Управлінням археології, щоб детальніше дослідити скарби. Археологи визначили, що ювелірні вироби були "типовою біжутерією", яку носили жінки близько 1500 року до нашої ери, в епоху бронзи.
Археологи описали шиповані диски як "особливо привабливі" й зазначили, що між кожним диском були нанизані металеві спіралі, які утримували диски на відстані одне від одного. Кожен такий диск також мав отвір, що дозволяло нанизувати їх на нитку.
Намисто з бронзи / Фото Canton Thurgau
Жодних людських останків у цьому місці не виявили. Археологи вважають, що предмети були поховані всередині мішка або іншого типу органічного контейнера, який з часом розклався. Незалежно від того, як вони були поховані, дослідники вважають, що ці предмети були особливими для їхнього власника і могли розглядатися як такі, що мають захисний або цілющий ефект, подібний до амулету.
Новознайдені артефакти наразі реставруються і наступного року будуть виставлені в Музеї археології у Фрауенфельді.