Затонуле село показалося на дні пересохлого водосховища в Греції

4 вересня 2024, 17:31
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Посуха вернула на поверхню село поблизу Афін. Його затопили багато років тому, коли для обслуговування столиці було створено водосховище. Безпрецедентне падіння рівня води відкрило давно втрачені будівлі.

Деталі

Руїни села Калліо виринають зі штучного озера Морнос, водосховища в Греції, через рекордно високі температури й тривалу посуху в регіоні. Село було затоплене наприкінці 1970-х років, коли була побудована дамба для створення водосховища за 200 кілометрів на захід від Афін.

Дивіться також Чому так багато римських статуй не мають голови

Майже 80 будинків у містечку, а також церква і школа були покинуті, щоб звільнити місце для водосховища. Сьогодні воно забезпечує водою майже половину населення Греції. Але минула зима була найтеплішою в історії країни, тож тепер, через місяць після найтеплішого липня, рівень озера впав настільки, що село опинилося на поверхні.

Рівень озера Морнос упав на 40 метрів,
– повідомив Йоргос Йосіфідіс, колишній житель містечка.

Востаннє Калліо бачили під час посухи на початку 1990-х років.

Мер сусіднього муніципалітету Доріда, Дімітріс Джаннопулос, каже, що з кожним днем ​​вода спадає все більше. Нічого подібного тут не бачили десятиліттями.

За даними Міністерства охорони навколишнього середовища Греції, запаси води в озері Морнос і трьох інших водосховищах регіону скоротилися майже вдвічі — з 1,2 мільярда кубометрів у 2022 році до 700 мільйонів кубометрів минулого місяця. І це не кажучи вже про те, що 2022 рік був найгіршою посухою в Європі за останні 500 років, згідно зі звітом Глобальної обсерваторії посух.

Глобальна обсерваторія посухи опублікувала липневий звіт про посуху в Європі, в якому зазначається, що в Греції знизилася вологість ґрунту, а рослинність зазнала стресу. Такі ж умови були зафіксовані в інших частинах Центральної Європи, включаючи Італію, Румунію, Балкани та Туреччину. Археологічний комплекс Акрополь в Афінах був закритий на кілька годин у липні, щоб запобігти впливу високих температур на відвідувачів.