Вибух комети, можливо, спричинив розвиток сільського господарства 13000 років тому

9 жовтня 2023, 17:05
Читать новость на русском

Нове дослідження припускає, що розвиток сільського господарства в Сирії близько 12800 років тому міг бути спровокований вибухом фрагментованої комети в атмосфері Землі.

Згідно з дослідженням, нині вимерле село Абу Хурейра на півночі Сирії, ймовірно, є найдавнішим відомим прикладом людської спільноти, на яку опосередковано вплинула і знищила значна космічна подія, а саме вибух комети.

Дивіться також Здається, ми тепер точно знаємо, що знаходиться в середині Місяця

Ця подія стала поворотним моментом в історії села, спонукаючи до різкого переходу від мисливського способу життя до сільського господарства та одомашнення диких тварин. Дослідники відзначають, що ця трансформація збіглася зі значною зміною місцевого клімату.

  • Вважається, що комета, про яку йдеться, була центавром – небесним об'єктом, що має характеристики як астероїда, так і комети.
  • Дослідники припускають, що один з його фрагментів під час так званого повітряного вибуху вибухнув високо в атмосфері Землі, пославши інтенсивні ударні хвилі над Абу-Хурейрою і знищивши її мешканців.
  • Науковці також вважають, що ця подія, яку називають "гіпотезою зіткнення з молодим Дріасом", могла призвести до того, що регіон покрився пилом, заблокувавши сонячне світло і спричинивши тривалий період холодів.
Так що ж змінилося після події? Археологічні знахідки свідчать, що до удару комети мешканці села харчувалися переважно дикорослими фруктами, ягодами та бобовими. Однак рештки, знайдені після події, виявили значний зсув у їхньому раціоні в бік зернових і сочевиці, що свідчить про раннє експериментування в сільському господарстві.

Дослідники також розповіли, що вирощування посухостійких культур після інциденту зросло, що свідчить про перехід від прохолодного клімату до більш посушливого.

Селяни почали вирощувати ячмінь, пшеницю та бобові, – пояснив Джеймс Кеннетт, співавтор дослідження і почесний професор Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі.

Ці висновки узгоджуються з гіпотезою 2007 року про те, що в цей період на континентах відбулися численні кометні вибухи. Частини комети, що вибухнула над Абу-Хурейрою, також досягли понад 50 відомих місць на щонайменше п'яти континентах.

Дивіться також Hubble побачив таємничий вибух у порожньому міжгалактичному просторі

Попри драматичний вплив, на землі немає видимих кратерів через непрямий характер "удару" комети. Кеннетт наголосив, що кратери не завжди є обов'язковою ознакою таких подій, заявивши, що "багато визнаних зіткнень не мають видимих кратерів".

Це дослідження дає цінну інформацію про давню історію людської цивілізації і про те, як зовнішні космічні події могли відігравати роль у формуванні людських суспільств.