Найкращий у світі космічний тепловізор зламався після двох місяців роботи на орбіті

19 грудня 2023, 12:01
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

Тепловізійний супутник високої роздільної здатності HotSat-1, виведений на орбіту пів року тому, більше не зможе виконувати свою функцію. Його камера вийшла з ладу через 2 місяці після створення перших знімків.

Що відомо про цей супутник

Побудований у Великій Британії HotSat-1 був оснащений середньохвильовою інфрачервоною камерою. Термодатчик давав йому змогу відстежувати гарячі та холодні об'єкти на поверхні Землі розміром від 3,5 метрів у поперечнику — це рекордно висока роздільна здатність для тепловізійної зйомки з орбіти.

Дивіться також Компанія Джеффа Безоса створює орбітальну платформу Blue Ring для космічної логістики

Головним завданням пристрою було виявити будівлі, які витрачають енергію даремно, за їхніми тепловими характеристиками, а потім запропонувати власникам рішення, які могли б заощадити їм гроші і скоротити викиди вуглекислого газу. Мова не тільки про житлові будинки, а й про громадські будівлі, фабрики та іншу інфраструктуру.

З посиланням на SatVu, лондонську компанію, що стоїть за цим проєктом, BBC повідомляє, що відновлювати роботу HotSat-1 не планують. Супутник був повністю застрахований, його замінять у 2025 році. А поки що виробник працює з експертною комісією, щоб встановити, що саме пішло не так. Інженери хочуть засвоїти уроки з проєкту для наступної місії, адже SatVu сподівається зрештою запустити сім таких тепловізорів на орбіту.

Перші знімки, отримані з супутника, були опубліковані на початку жовтня. Зокрема, вдалося відстежити детальний тепловий слід лісових пожеж, що спустошили Північно-Західні території Канади в червні. А також оцінити розподіл тепла всередині кількох міст (житлових районів і промзон), що виявило низку проблем — таких, як зони перегріву.

У компанії зазначають, що навіть цей короткий політ апарата можна вважати успішним: супутник здійснив тисячі витків, передаючи теплові зображення і відео різних місць на всіх континентах, а також над полюсами Землі та океанами.