В Україні спостерігали полярне сяйво: дивовижні фото

23 квітня 2023, 23:42
Читать новость на русском

У ніч на 24 квітня мешканці північних регіонів України могли побачити у небі полярне сяйво. Його спостерігали жителі Києва, Житомира, Рівного та інших міст змогли побачити танцюючі зелені та рожеві вогні на небосхилі.

Як повідомляє 24 Канал, полярне сяйво виникає внаслідок зіткнення заряджених частинок сонячного вітру з верхніми шарами атмосфери Землі. Це дуже рідкісне явище для цих широт, тому його спостереження викликає такий великий інтерес серед місцевих мешканців.

Читайте на сайті Як астрономи вивчають Всесвіт за допомогою радіотелескопів

Фото полярного сяйва в Україні

Жителі північних регіонів України, які були свідками полярного сяйва, почали активно ділитися світлинами цього надзвичайного явища в соціальних мережах. Фотографії зеленого та рожевого сяйва на фоні нічного неба швидко поширилися у твітері та телеграмі.

Полярне сяйво в Україні: дивіться відео

Чому це дуже незвичне явище для України

Полярне сяйво є надзвичайно рідкісним явищем для України з кількох причин.

  • По-перше, це явище виникає в результаті зіткнення заряджених частинок сонячного вітру з верхніми шарами атмосфери Землі. Полярне сяйво зазвичай спостерігається в найбільш віддалених від нас північних регіонах, наприклад, в Скандинавських країнах, Канаді, Алясці або Росії.
  • По-друге, для того, щоб було можливо побачити полярне сяйво, потрібно, щоб у той час було чисте небо, або ж щоб сяйво проходило над низькою хмарністю. З цим у ніч на 24 квітня українцям дуже пощастило.
  • По-третє, появі полярного сяйва у наших широтах сприяв вкрай сильний геомагнітний шторм.


Геомагнітний шторм / Фото Space Weather Live


Діаграма поширення полярного сяйва / Фото NOAA

Цікаво Пентагон не має доказів існування інопланетян або об'єктів, які порушують закони фізики

Варто зазначити, що згідно з прогнозом у ніч на 24 квітня полярне сяйво могли спостерігати жителі північних регіонів Європи. Як видно з фото вище, Україну зона поширення полярного сяйва ледь торкається, однак цього виявилося достатньо, щоб мешканці північних регіонів країни змогли насолодитися фантастичним видовищем.