Новий експериментальний реактор перетворює пластик і вуглекислий газ на корисне пальне

1 липня 2023, 14:01
Читать новость на русском

Джерело:

Cambridge University

У Кембриджі створили другу версію експериментального реактора для перероблювання CO2 і відходів із пластику на корисні хімічні сполуки. Від першої вона відрізняється вдосконаленою камерою обробки.

Як це працює

Раніше вченим потрібно було подавати концентрований і очищений газ, а тепер установка може працювати з будь-якими викидами в атмосферу. Для цього вони пропускаються через лужний фільтр, що дає змогу відокремити CO2 від інших газів.

Дивіться також Нова ідея обіцяє 100-відсоткове подолання кліматичної кризи за низькою ціною

  • У реакторі відбувається процес вилучення електронів із пластику і передачі їх у CO2, що перетворює його на синтез-газ — просте і зручне в експлуатації паливо.
  • Пластик розпадається, внаслідок чого утворюється гліколева кислота, затребувана сировина для косметичної промисловості.
  • Енергію для проведення всіх хімічних операцій витягують із сонячного світла за допомогою новітнього перовскітного елемента.

Про кількісні показники роботи установки даних немає, це поки що просто демонстрація технології.

У перспективі вона допоможе замкнути цикл використання вуглецю в промисловості, коли викиди від використаного палива самі стають джерелом вуглецю для створення нового палива. Попутно частково вирішується завдання щодо зниження обсягів пластикового сміття на планеті й зменшується витрата природних матеріалів за рахунок збільшення масштабів перероблення відходів.

Про масштабування й повноцінну експлуатацію мова поки не йде, тож сказати, коли ми зможемо застосувати нову технологію, ще неможливо.