Деякі астероїди Сонячної системи можуть складатися з невідомих науці елементів
Джерело:
Phys.orgСпостереження та розрахунки показують, що щільність деяких астероїдів у Сонячній системі вища, ніж у будь-яких інших елементів, що існують на Землі. Це означає, що вони принаймні частково складаються з невідомої нам надщільної речовини. Фізики припускають, що це елементи, яких немає у нашій періодичній таблиці.
Що відомо
Команда дослідників каже, що деякі спостережувані астероїди перевершують осмій, найщільніший стабільний елемент, що зустрічається в природі. Особливо примітним є астероїд Полігімнія.
Дивіться також Вибух комети, можливо, спричинив розвиток сільського господарства 13000 років тому
Оскільки щільність маси астероїда Полігімнія набагато перевищує максимальну щільність маси знайомих нам астероїдів, її атомну матерію можна класифікувати як таку, що має невідомий склад, пояснили вчені з Університету Арізони (США) у своєму дослідженні, що вийшло в European Physical Journal Plus.
Хоча осмій (з номером 76) є найщільнішим стабільним елементом, експериментально були отримані елементи, що перевищують цей поріг. Оганессон (унуноктій або ека-радон), вперше синтезований у 2002 році шляхом бомбардування каліфорнія-249 атомами кальцію-48, має атомне число 118 і є найщільнішим елементом, відомим людині. Подібні елементи дуже радіоактивні і нестабільні.
Вчені не змогли знайти в таблиці Менделєєва елементи з досить високою щільністю маси, щоб пояснити спостереження астероїда Полігімнія, тож припускають, що за її межами знаходиться ще один чи кілька елементів, дуже щільних і стабільних, з високим атомним числом. Поведінку і властивості цього об'єкта може пояснити лише елемент з атомарним числом не менше 164.
Імовірно, в майбутньому нас може чекати місія до цього та інших астероїдів з високою густиною, але добути з нього матеріал буде вкрай важко через твердість поверхні.