У космос запустять дерев'яний супутник
Джерело:
FuturismКоманда вчених з Університету Кіото та японського лісозаготівельного стартапу Sumitomo Forestry вважає, що деревина може бути довговічним матеріалом на орбіті, що може стати проривом у сфері сталого розвитку космічної економіки.
Над проєктом працюють уже деякий час. Вперше про партнерство було оголошено ще у 2020 році, а торік у березні команда об'єдналася з Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA), щоб відправити три види деревини на Міжнародну космічну станцію й перевірити стійкість кожного з них за межами Землі.
Цікаво Генерал Космічних сил США каже, що не розуміє, для чого існує його організація
Дерев'яні супутники
Здатність деревини витримувати змодельовані умови низької навколоземної орбіти вразила нас. Тепер ми хочемо перевірити, чи зможемо ми точно оцінити вплив цих суворих умов на органічні матеріали,
– каже Кодзі Мурата, керівник проєкту та дослідник Кіотського університету.
Після прибуття на МКС зразки були розміщені в модулі "Кібо", де вони перебували близько десяти місяців. І ось минулого тижня нарешті з'явилися результати. Судячи з усього, це був грандіозний успіх. В результаті, згідно з пресрелізом, вчені сподіваються запустити свій перший повноцінний дерев'яний супутник на орбіту вже наступного року.
Що стосується породи деревини, яка перемогла в цьому своєрідному змаганні на міцність, то найбільш стійкою виявилася магнолія, причому вчені підтвердили відсутність "розкладання або деформацій, таких як розтріскування, викривлення, лущення або пошкодження поверхні", а також майже повну відсутність змін у вазі повернутого зразка. Це прекрасний результат, враховуючи суворі температури й високі рівні радіації, характерні для космосу.
Плюси
Людство сьогодні багато в чому покладається на супутники – від військових потреб до високошвидкісного інтернету. Однак вони створюють багато реальних проблем, як для внутрішнього, так і для зовнішнього середовища Землі.
Як і більшість інших космічних апаратів, коли супутники завершують свій життєвий цикл, вони часто перетворюються на дуже дороге сміття. А коли вмираючі супутники падають назад в атмосферу Землі, вони спалюють алюміній – ще одна серйозна проблема, враховуючи, що високий рівень спалювання алюмінію може в кінцевому підсумку прорвати нову діру в озоновому шарі нашої атмосфери.
Таким чином, перехід на дерев'яні супутники може стати найкращим з можливих варіантів вирішення зростаючої супутникової проблеми.