Виготовлена на рубежі XI – XII століть: на Волині знайшли митну печатку часів Київської Русі

8 квітня 2023, 13:18
Читать новость на русском

У Володимирі, що на Волині, знайшли митну пломбу часів Київської Русі. Як зазначають археологи, артефакт належить до "дорогичинського типу" та був виготовлений ще на рубежі XI-XII століть.

Печатку виявили під час розкопок у рамках будівництва укриття та навчального корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського. Деталі історичної знахідки – читайте у матеріалі 24 Каналу.

До теми У давньоєгипетському храмі знайшли тисячі муміфікованих баранячих голів

На пломбі зображено Святого Іоанна Хрестителя, а на звороті – проквітлий хрест

На Волині знайшли митну пломбу з періоду Київської Русі. Зазначають, що її було виготовлено на рубежі XI-XII століть, вона належить до "дорогичинського типу".

На Волині знайшли митну пломбу часів Київської Русі / Фото Віктор Чухрай

Історичну нахідку було зроблено під час розкопок урочища "Апостольщина", що проводилися у рамках будівництва укриття та навчального корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського. На пломбі зображено Святого Іоанна Хрестителя, а на звороті – проквітлий хрест.

Артефакт знайшли під час розкопок урочища "Апостольщина" / Фото Віктор Чухрай

Річ мініатюрна, діаметрами всього 13х10 міліметрів, вислі печатки такого типу мають подібну іконографію, однак значно крупніші та масивніші,
– зазначив археолог.

На жаль, наразі невідомо, кому з правителів належить печатка. Однак розкопки стали наймасштабнішими археологічними дослідженнями княжого Володимира за всю історію, зазначив Віктор Баюк.

Зверніть увагу Мексиканські археологи відкрили незвичайну гробницю мая з людськими останками всередині

На Івано-Франківщині археологи знайшли кістку первісної тварини

  • У Івано-Франківській області на території національного заповідника "Давній Галич" археологи знайшли рештки первісної тварини. Про це повідомив директор заповідника Володимир Олійник.
  • Щоб визначити вид тварини археологи звернуться до експертів та проведуть вуглецевий аналіз. Однак точно можна сказати, що виявлені кістки не належать свійській тварині.
  • Директор заповідника припускає, що це міг бути мамонт, втім, інформацію мають підтвердити відповідні спеціалісти. Велика кістка є дуже крихкою, тому при діставанні розламалася на дві частини.