Як їздити економно: лайфхаки для початківців

26 липня 2024, 10:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Для того, щоб автомобіль не став причиною величезних витрат на пальне, він має бути новим, сучасним та економним. Водночас і самому водію варто навчитись їздити в економстилі.

Попри технічний прогрес, закони фізики обійти не вдасться. Тож чим більший автомобіль, тим більше йому потрібно енергії, а отже, й пального для руху. Про запчастини та послуги з ремонту промовчимо – це окрема стаття витрат.

Читайте також Чи потрібен кросоверу повний привід: нюанси, на які варто звернути увагу

Техно 24 знає, як заощадити на пальному та ще й отримати задоволення від водіння. Ділимось усіма лайфхаками у матеріалі.

Придбання нового авто – хороша інвестиція в майбутнє

Сучасні світові тенденції диктують свої правила гри. Відтак інженери роблять кожну нову модель авто все більш ощадливою та безпечною для екології. Здається, найкращою опцією є вибір електрокара.

Однак тільки у тому випадку, якщо є можливість заряджати автівку у власному домі за нічним тарифом. І навіть за таких умов, враховуючи регулярні відключення світла, немає жодної гарантії, що це вдасться легко зробити.

Відтак автівки з двигуном внутрішнього згоряння – оптимальний варіант на щодень. Наприклад, у кросовера SUZUKI S-CROSS ощадливий та надійний бензиновий двигун: він витрачає від 4,9 літра пального на 100 кілометрів заміської дороги, а в комбінованому циклі – всього на літр більше!


Для міста найбільше підходить авто в кузові кросовер / Фото Авто24

Мотор об’ємом 1,4 літра у поєднанні зі зручною автоматичною коробкою передач японської компанії AISIN забезпечує пристойну динаміку їзди та водночас дозволяє заощадити кошти.

До слова, раніше існувала думка, що авто з "механікою" вигідніше, ніж з "автоматом". Однак з розвитком технологій ситуація змінилась.

Дізнавайтесь більше Механічна чи автоматична: яку коробку передач обрати

Наприклад, витрата пального SUZUKI S-CROSS з різними типами трансмісій майже не відрізняється, а в заміському циклі авто з АКП споживає навіть менше.


Сучасні авто витрачають небагато пального навіть у місті / Фото Авто24

Методи економного водіння

Для автомобіля з "механікою" слід навчитись перемикати передачі плавно та швидко, не доводячи двигун до високих обертів. Адже найбільш економний режим – близько 1500 – 2500 обертів за хвилину. При цьому не варто довго розганятись на одній передачі: краще набрати швидкість динамічно, ввімкнути вищу передачу та зберігати стабільну швидкість на знижених обертах.

На деяких авто з "механікою" загоряється індикатор, який показує необхідність перемикання наступної передачі "вверх" чи "вниз". Коли автомобіль з ручною коробкою котиться з гори, не варто перемикати на нейтраль – так витрата більша, ніж на ввімкненій передачі.

Заправлятись слід на перевірених АЗС. Адже якісне пальне добре та повністю згоряє у циліндрах. Якщо ж воно не відповідає стандартам, то витрата зросте, а від деяких домішок деталі двигуна можуть навіть вийти з ладу.

Також рекомендуємо підтримувати автомобіль в ідеальному технічному стані: багато несправностей призводять до збільшення витрати пального. Навіть неправильний тиск у шинах повпливає на кількість витраченого пального, що буде відчутно на великих пробігах.


В SUZUKI S-CROSS інформація про економність їзди відображається на бортовому комп’ютері / Фото Авто24

Досвідчений водій передбачає ситуацію на дорозі. Зокрема, він помічає, що світлофор невдовзі перейде на червоне, тому не газує, а спокійно "докочується" до нього. Маршрут до місця призначення слід обирати такий, щоб менше стояти в заторах та на перехрестях – нехай за кілометражем це буде трохи далі, однак рух буде рівномірний. Адже саме на розгонах та рушанні витрачається найбільше пального.

Геть усе зайве з багажника

Варто зняти з автомобіля все зайве. Рейлінги та зовнішній багажник на даху, обтічники та інші прикраси насправді лише збільшують опір повітрю.

Теж саме стосується зайвих речей у багажнику. Адже конструктори автомобілів докладають великих зусиль, щоб нова марка авто була легшою. Відтак і споживання пального знизилась в рази. Натомість щодня перевозячи непотрібні інструменти з гаража та збільшуючи тим самим вагу машини, водій навіть і не помітить цієї переваги.


В багажнику не має бути нічого зайвого – лише те, що необхідно в конкретній поїздці / Фото Авто24

Отже, зробити свої поїздки більш економними – дуже просто. Достатньо ввести у рутину вищезгадані лайфхаки, і результат можна помітити одразу: поїздки на заправку стануть регулярними, але не дуже частими.