Робота Дії за кордоном: як Україна допомагає цифровізації світу
Джерело:
Інтерв’ю з Мстиславом БанікомКерівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік розповів 24 каналу про роботу застосунку Дія за кордоном та подальші плани розробників у цьому напрямку.
Команда розробки активно працює над тим, щоб Дія функціонувала якомога повніше. Однак тут Україна зіштовхується з юридичною бюрократією країн Євросоюзу, яка, на жаль, сповільнює інновації.
Цікаво План у нас всіх один – перемога, – Мстислав Банік про підсумки роботи Дії й плани на 2023 рік
Робота Дії за кордоном
Хотілося б сказати, що ми працюємо глибоко над тим, щоб Дія запрацювала повністю за кордоном, але є кілька особливостей. Звісно, є багато кейсів, коли люди використовують Дію за кордоном: для перетину кордону, для того, щоб податися на виплати й соціальні пільги і так далі. Де-факто це працює, а що стосується юридичного треку, то він дещо складніший,
– каже Мстислав Банік.
Якщо говорити про країни Європейського Союзу, то для того, щоб ЄС юридично визнав українські цифрові документи й почав їх запроваджувати, йому треба визначити, що таке цифрові документи. Цей процес бюрократичний та тривалий і, відповідно, там це все рухається не так швидко, як хотілось би.
- Але у нас, наприклад, є доволі потужний діалог із Молдовою. Вона вже працює над змінами законодавства, які дозволять приймати українські цифрові документи.
- У Євросоюзі триває розвиток питання цифрового гаманця і ми в цьому також беремо участь.
- Є кейси навіть у Канаді, де ми спостерігаємо точкові відгуки людей про те, що вони користуються українськими цифровими документами.