На Землі почалася магнітна буря: скільки вона триватиме та чого можна очікувати
Спостереження за космічною погодою зафіксували початок геомагнітних збурень на нашій планеті. Сонячний викид зустрівся з магнітним полем Землі 28 червня близько 12 години. Що буде далі?
Що відбувається зараз
Поки що збурення слабкі. Згідно з даними спостережень, рівень геомагнітної активності коливається від рівня G1 до G2. Тобто можна сказати, що буря наразі слабка.
Дивіться також Магнітне поле Сонця ось-ось перевернеться з ніг на голову: чому це відбувається і чого чекати
Вчені не вказують, який конкретно викид корональної маси став причиною збурень. Зазвичай вони подорожують від Сонця до Землі протягом 1-5 днів, тож спалах, який спричинив цю бурю в нашій магнітосфері, стався десь у цьому проміжку.
Що можна сказати точно, так це те, що спалах-винуватець належав до класу M або нижче, оскільки жодного спалаху класу X протягом цього тижня не спостерігалося взагалі. Останній такий фіксували 10 червня і він не був спрямований у бік Землі.Зараз магнітометри по всій планеті вже показують підвищення показників. Хоча вони поступово зростали ще відучора, основний "удар" сонячної плазми надійшов сьогодні близько 12 дня.
Магнітограма, отримана наземною станцією Кіруна у Швеції / Скриншот 24 Каналу / Графік SpaceWeatherLive
Варто зазначити, що така слабка буря не викличе значних наслідків. Не слід очікувати великих перебоїв у радіозв'язку чи полярних сяйв, які дійшли б аж до України. Травневі сяйва спостерігалися в Україні тому, що вони були спровоковані поєднанням кількох спалахів X-класу, які прорізали магнітне поле так сильно, що сяйва побачили аж на екваторі.
Області, де зараз може спостерігатися полярне сяйво / Фото SpaceWeatherLive
Дивіться також Цю подію вивчатимуть роками: нещодавні полярні сяйва можуть бути наймасштабнішими за 500 років
Чого чекати далі
Слід очікувати, що геомагнітна буря триватиме також і завтра. Рівень магнітної бурі може дійти до значення "Сильна" (G3), однак це не зрівняється з тим, що ми спостерігали у травні, коли показники піднялися до G5.
Прогноз геомагнітної активності / Скриншот 24 Каналу / Графік SpaceWeatherLive
- Варто нагадати, що чим сильніша магнітна буря, то сильнішим є вплив сонячного викиду на наші технології. Наприклад, це може спровокувати відключення енергії, збої у супутниках (і, як наслідок, виведення з ладу GPS та зв'язку), перебої у радіозв'язку на поверхні та інше.
- Разом із тим учені в ході тривалих досліджень не змогли довести, що магнітні бурі мають вплив на здоров'я людини. Вони вказали, що найімовірніше люди просто пов'язують свої головні болі ті погане самопочуття з магнітними бурями в ті дні, коли вони співпадають, а коли збурень немає, шукають іншу причину.