Тема тижня: депутати відпрацювали перший тиждень VIII сесії

6 лютого 2011, 14:22

Депутати відкрили 8-му сесію. Відкривали традиційно помпезно з хором імені Вірьовки. Перед початком всі тамують хвилювання як можуть.

Привітати депутатів прийшли і урядовці, і керівники держустанов, і посли, і, навіть, сам Гарант.

”Саме тому потрібен національний круглий стіл. Ділова розмова з опонентами…Тому, звертаюсь до вас усіх народних депутатів: Давайте разом за Україну!”, - каже Президент України Віктор Янукович.

Як відкрили, так і попрацювали. Особливо задоволені у більшості. Кажуть - Президент правильно налаштував парламент на роботу. Політологи ж радять звернути увагу на два урядові законопроекти, що з'явилися у Раді в четвер.

”Це зміни закону про Кабінет міністрів і законопроект про центральні органи виконавчої влади, системний законопроект, який зачіпає всю виконавчу владу, насправді, і варто відмітити, що Янукович - перший Президент, який такий законопроект вніс до парламенту. Інша справа, що , на жаль, в цьому законопроекті знову ж таки суто централізаторські тенденції, тобто, гіпер-централізація влади”, - каже політолог Віктор Тимощук.

Опозиція все помічає, втім нічого вдіяти не може. Відтак, менше, ніж 150 багнетів, які залишилися у її лавах, можуть тільки стежити, щоб більшість не дрімала.

”Дуже недобрі тенденції , в першу чергу, для простих громадян, тому що уряд зареєстрував законопроект, яким планує ліквідувати всі пільги для 16 категорій громадян. Тобто, з точки зору соціального захисту, ця сесія буде чорною. Іще багато законопроектів , ті ж, житловий кодекс!”, - каже народний депутат Андрій Павловський.

”Тиждень, в цілому, я думаю, пройшов під прапором перемоги здорового глузду в сесійній залі. Менше стало політиканства, хоча тут потрібно підходити з розумінням, що таке влада, а що таке робота опозиції, опозиція на те і є, щоби карась не дрімав”, - каже народний депутат Ярослав Сухий.

Що ж до скандальної пенсійної реформи, то її нібито хочуть відкликати з парламенту. Раптом згадали, що забули врахувати думку народу. Та підвищення пенсійного віку таки не уникнути.

”Самий головний ефект ми можемо отримати від покращення співвідношення працюючих і пенсіонерів, оскільки кількість пенсіонерів, ми бачимо, буде залишатися приблизно однаковою, ми повинні подумати, що ми можемо зробити для того, щоб збільшити кількість працюючих, які будуть вносити внесок у солідарну систему пенсійного забезпечення”, - каже віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

А тим часом, депутати встигли і конституцію змінити, і 9 сумісників звільнити. При мандаті лишився лише нунсівець Владислав Каськів, за сумісництвом - голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами. Колеги з більшості заступилися - мовляв, агентство ще не утворене і він фактично не чиновник.

Відтак, відібрати у Каськіва мандат має суд. А ще троє сумісників: Василь Горбаль, Геннадій Васильєв та Микола Шершун вирішили залишитись народними депутатами. Вони попередньо позбулися своїх посад.

Завзяту роботу обранців найбільше на собі відчують українські миротворці. Їх відправили у Кот-д'Івуар - країну на межі громадянської війни. Опозиція обурюється, вперше в історії відправляємо наших солдатів воювати. У представництві ООН в Україні запевнили - військові стануть частиною дев'ятитисячної армії миротворців у Кот-д'Івуарі.

”Бути мировторцем - вже небезпечно, це природньо. Але ситуація дуже незвичайна, вже є багато звітів про порушення людських прав і це турбує нас, тому ми віримо, що використання миротворчих місій допоможе вирішити деякі з цих проблем”, - каже постійний координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.

На сам кінець, потішив усіх перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.

”З'явився новий фільм жахів по сценарію Януковича, режисера Азарова , в головній ролі Тігіпко, ви - на підтанцовках. Фільм називається - ЖЕК-потрошитель”, - каже Народний депутат Володимир Філенко.

Загалом, VIII сесія - остання результативна сесія, адже наступна – 9-та - стане передвиборною. А тоді обранці більше думатимуть про голос народу, аніж про сам народ.