Тема тижня: приватні компанії не можуть узгодити, хто годуватиме солдатів
Приватні компанії, що постачають харчування солдатам, не можуть узгодити між собою, хто саме опікуватиметься раціоном військових.
Інформація про те, що новобранців не годують як слід, дійшла до матерів. Жінки з усієї України з'їхалися до Київської області, до військової частини, в якій виникли проблеми.
”Ми дізналися з Інтернету і з телебачення. Ми дізналися, що, практично, з середини січня - з 26 січня, діти тут негодовані. Харчів немає, тільки їдять перловку і макарони. І більше нічого немає”, - каже Галина Іванова, Комітет солдатських матерів (м.Полтава).
”Ми привезли консерви, консервовані овочі, молоко, кефір, хліб, булочки, каву і чай”, - каже Надія Савицька, Комітет солдатських матерів (м.Севастополь).
Втім, у Васильківському гарнізоні голодування в армії заперечують і допомогу від жінок не приймають.
”Благодійна допомога у нас не приймається. Ми - збройні сили. Солдати у нас нагодовані. Нас нормально забезпечують продуктами харчування”, - каже командир Васильківської бригади тактичної авіації Вадим Мусаєв.
Те, що в армії дійсно не отримують достатньо їжі, підтверджує компанія-постачальник, мовляв, Міноборони заборгувало їй значну суму. Нагодувати ж солдат готова інша компанія, яка виграла черговий тендер на постачання харчів восени 2010 року. В Міноборони пояснюють - гроші є, але через юридичні колізії їх неможливо перерахувати комерційним структурам.
“На наші неодноразові звернення в Міноборони з проханням відповідно з законом, заключити з нами таку угоду, яка дозволила б нам якісно та в повному об’ємі надавати ці послуги. На це немає ніякої реакції з боку чиновників Міноборони”, - каже директор ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" Дмитро Медведєв.
”В 2009 році законом про бюджет, стаття 75 всім фірмам було продовжено дію договорів на рік. Тобто вони не були повинні проводити ніякі торги, але коли ми подали відповідні документи для того, щоб взяти зобов'язання на харчування особового складу, казначейство державне не прийняло зобов'язання”, - каже міністр оборони України Михайло Єжель.
Ситуація із харчуванням солдат на Київщині дивує керівництво навчального центру сухопутних військ на Чернігівщині. Там кажуть - з такою ситуацією ніколи не зустрічалися. І демонструють їдальні гарнізону.
”Дають булочки, хліб - 100 грам пайок і 200 чорного хліба”, - каже працівниця кухні Світлана.
”Військовослужбовці нагодовані, одягнені і ні в якому разі не бувають голодними або щось не доїдають”, - каже начальник навчального центру сухопутних військ "Десна" Ігор Лахута.
В "Десні" демонструють чим багаті - склади із рисом, борошном, м'ясом і молоком. Директор компанії-постачальника на борги Міноборони не нарікає. Каже, розраховуються хоч і з затримками, проте регулярно.
”Вчасно. В кінці минулого року, коли в держбюджеті не було коштів, то два місяці з нами не розраховувались, а в кінці року розрахувались”, - каже директор ТОВ "Укрпродакорд" Олександр Савченко.
Нагадаємо, раніше міністр заявляв - аби надалі уникнути проблем з харчуванням в гарнізонах, збройні сили треба повністю позбавити залежності від комерційних структур. І повернути харчування військових на баланс державних компаній.