Тема тижня: Закінчився ще один тиждень судових процесів над Тимошенко

10 липня 2011, 13:57
Читать новость на русском

Тимошенко проти Кірєєва - очевидне протистояння. Судовий тиждень у Печерському райсуді цього разу був ще спекотнішим, аніж минулий.

“Територія біля Печерського райсуду столиці за адресою Хрещатик, 42-А живе своїм власним життям - тут мітингувальник міряються не силою ідеї, а гучністю музичних колонок, правоохоронці замість, аби захищати - утискають пресу всередині зали суду, а захисника Тимошенко із зали суду шпиталізують на "швидкій", - розповідає журналіст Ольга Кучер.

Тимошенко не встає перед суддею, називає його "нелюдем", а згодом взагалі через погану поведінку мусить покинути судову залу.

“Ми просто не бачимо насправді судового процесу, тобто, обміну критикою позицій правових, ми бачимо поки що політичну гру. Я просто чую коментарі професіоналів, які здивовані низьким рівнем обох сторін процесу”, - каже політолог Михайло Погребінський.

У п'ятницю не витримали нерви і серце молодого захисника Тимошенко - Миколи Титаренка, який покликаний екс-прем'єром тимчасово підмінити Сергія Власенка.

“Не можу сьогодні бути в якості захисника Тимошенко Юлії Володимирівни через ті тортури, які влаштували для захисту. Я прошу оголосити перерву до понеділка для отримання необхідної медичної допомоги, якщо вона мені, все ж таки, за рекомендаціями лікарів, знадобиться”, - звернувся адвокат Ю.Тимошенко Микола Титаренко.

Головуючий у справі Родіон Кірєєв навіть викликав адвокату “швидку”. З’ясувалося, що у адвоката, ймовірно, серцева недостатність. Вилікувати її планує стаханівськими темпами - вже до понеділка.

Взагалі, експерти характеризують судовий процес як такий, що має мало спільного із справжнім судовим розглядом.

За 5 робочих днів отримати на горіхи від правоохоронців встигли і прихильники Тимошенко, і журналісти, і депутати. Своєї провини міліціонери не визнають. Більше того, заявили, що є потерпілими.

Гаряче було і під стінами суду. Прихильники і противники за цей час ніби прописалися на Хрещатику. Прихильників опозиціонерки допомагає організовувати найближче оточення Тимошенко.

“І з нашої області будуть, і в понеділок люди будуть, і у вівторок. У нас людей більше, ніж можуть взяти потяги, більше, ніж є білетів, більше, ніж є можливості цьому майданчику вмістити”, - каже тітка Юлії Тимошенко Антоніна Ульяхіна.

Противників же Тимошенко підтягує щоранку до будівлі суду відомий екс-“регіонал”, якого не включили до виборчого списку через побиття журналіста.

“В Печерському суді відбувається слухання, яке пов'язане, на наш погляд, з головним політичним корупціонером в Україні - екс-прем'єр-міністром України Юлією Володимирівною Тимошенко. Тому наше завдання - на цьому прикладі добитися того, щоб суд виніс виключно справедливе рішення”, - сказав голова "Загально воїнської спілки України" Олег Калашніков.

У справедливе рішення вірить і Гарант. Каже, що у справу не втручається, але за її ходом слідкує.

“Вона, напевно, в історії не тільки України, а й інших країн стала в цьому плані зіркою. Що я повинен зробити? Підняти трубку, зателефонувати судді чи прокурора і сказати: "Ти роби так, так і так?”, - каже Президент України Віктор Янукович.

Тим часом, ознак корумпованості у підписанні Тимошенко газових домовленостей в 2009 році не бачать в Європі. "Газову" справу проти опозиціонерки вважають політично вмотивованою.

“Договори Тимошенко 2009 року вирішили газову кризу, яка спричинила перебої поставок газу у деякі країни Європейського Союзу протягом трьох тижнів, посеред зими. Крім того, треба пам’ятати про умови, які поставила Росія, зокрема про перехід на ринкові ціни щодо поставок газу”, - сказав представник Європарламенту в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

А тим часом, Служба безпеки України порушила нову справу через борги Юлії Тимошенко. Мова йде про спробу привласнення 405 млн. дол. з державного бюджету чиновниками уряду та співробітниками компанії "Єдині енергетичні системи України". Справу порушено за зверненням голови уряду Миколи Азарова, який отримав листа міністра оборони Росії Анатолія Сердюкова, з проханням повернути борг.