Тигри - найбільші в родині котячих, навіть леви з ними не зрівняються
Серед хижаків, що полюють на суходолі, він поступається хіба що білому і бурому ведмедям. Сьогодні ми розповімо про тигра.
Ці кішки родом зі Східної Азії. Найдавнішим решткам тигра понад 2 мільйони років. Ще раніше, кажуть палеонтологи, тигри, разом з левами, леопардами та ягуарами утворювали єдиний вид.
Найбільші тигри - бенгальський та амурський - сягають до 3 метрів завдовжки. Вага смугастого може перевищувати 300 кілограмів. Габарити тигра зовсім не заважають йому полювати.
Тварина може розвиває швидкість до 60 кілометрів на годину. А ще тигри відмінно стрибають - 5 метрів у висоту, і 10 - у довжину. Пристойні показники для такого здорованя.
Своїх жертв тигри долають не лише фізичною міццю. В засідці їм допомагає зачаїтися смугасте хутро. При чому камуфляж кожного тигра - унікальний. Єдине, що об’єднує всіх тигрів - це чорна пляма на кінчику хвоста.
Є в тигрячій родині свої аномалії - повністю білі особини. Вони дуже рідкісні. З 10 тисяч тигрів - лише один білий.
Але, на жаль, рідкісними стають й інші види тигрів. З 9 підвидів, що колись існували, люди знищили 3: каспійських тигрів, а також тигрів з островів Ява та Балі. Вони зникли ще в середині ХХ століття, коли браконьєрство набуло найбільшого розмаху.
Полюють на тигрів, як не дивно, передовсім заради внутрішніх органів. Їх широко використовують в традиційній східній медицині. Азіати переконані, що засушені нутрощі тигра тамують біль і відновлюють чоловічу силу.
Хоча у всьому світі полювання на тигрів - під суворою забороною, їхнє поголів’я постійно скорочується. Китай навіть увів смертну кару за тигряче браконьєрство, сподіваючись вберегти цих тварин.