Тимошенко: Директиви прем'єр може підписувати - в цьому немає злочину
Печерський суд проситиме Генпрокуратуру знайти екс-Президента Віктора Ющенка. Мовляв, той систематично не з’являється на засідання, аби дати свідчення у справі Тимошенко.
Ігнорують запрошення Феміди також - Богдан Соколовський, Віктор Пензеник та Олександр Шлапак.
“Що робити з тими свідками, місце перебування яких невідоме? Тобто, зі свідками, які не проживають за тим місцем, яке було зазначене в протоколі допиту? Якщо свідок не з’являється - то суд має право застосувати для доставки свідка співробітників міліції”, - каже екс-захисник Ю. Тимошенко Сергій Власенко.
Обвинувачення забажало долучити до п’яти тисяч сторінок справи ще й рішення суду щодо одного з генералів Міноборони Росії Григорія Олійника, якого засудили за перевищення службових повноважень при укладенні угод з “тимошенківською” корпорацією ЄЕСУ. Сторона Тимошенко наполягає - російського генерала пізніше виправдали. Та Родіон Кірєєв з прокурорами погодився, а от захисту відмовив.
Адвокати Тимошенко просили викликати свідками представників аудиторської компанії Ernst and Young. Саме вона проводила аудит “Нафтогазу” у 2009 році. А ще керівника Мінпаливенерго Юрія Бойка. Натомість допитуватимуть екс-першого віце-прем’єра Олександра Турчинова.
Також не домоглися долучення до справи листа заступника Генпрокурора Кудрявцева, який, начебто, засвідчив - для затвердження директив на підписання зокрема газових угод рішення уряду не було потрібне.
“Цей лист готувався на підставі перевірок і перевірка була не остаточна, це була проміжна відповідь. Тому, на той час він заміняв заступника генерального прокурора Корнякову, яка була відповідальна за цей напрямок роботи. І тому він сказав, що це було на підставі тих документів, які були отримані саме працівниками, які проводили перевірку”, - каже представник Генеральної прокуратури України Лілія Фролова.
У суді допитали екс-главу МЗС Володимира Огризка. Він заявив, що у січні 2009-го уряд намагався затвердити директиви щодо газових угод із Росією, однак рішення так і не ухвалив.
Це ж саме підтвердив і екс-міністр молоді та спорту Юрій Павленко. У свідченнях колишніх підлеглих для себе Тимошенко побачила головне.
“Директиви прем’єр-міністр може підписувати. Це те, що було цінним в його свідченнях. Він сказав, що прем’єр-міністр може без директив Кабміну вести переговори з прем’єр-міністром іншої країни, що немає злочину в тому, що я вела переговори і в тому, що я підписала директиви”, - сказала екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
У четвер Родіон Кірєєв частково задовольнив клопотання підсудної про залучення матеріалів про, нібито, вплив Банкової на свідчення очевидців. Слухання у газовій справі Юлії Тимошенко продовжиться о 9 ранку у п’ятницю.