Тиждень Юлії Тимошенко: дебати, сльозогінний газ і вирок 11 жовтня

1 жовтня 2011, 08:47
Читать новость на русском

Протягом цього тижня у "газовій справі", яку порушили проти екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко відбулись судові дебати, на яких для неї попросили і сім років в’язниці, і виправдання.

Адвокати знайшли у доказах неіснуючу дату — 31 квітня.

Сторона державного обвинувачення сказала, що помилки є механічними і на них не варто звертати увагу — лише суд може вирішити, чи легітимні докази.

А сама Тимошенко вимикала апаратуру, говорила до громадськості, а не до суду і назвала звинувачення абсурдними.

Прихильники лідера партії "Батьківщина" і бійці "Беркуту" двічі за тиждень "пошарпались" і одного разу навіть понюхали сльозогінного газу.

Вівторок, 27 вересня

Під час судових дебатів представник сторони державного обвинувачення, прокурор Лілія Фролова заявила, що вина Тимошенко повністю доведена, і що підсудна підписувала "газові угоди" для покращення власного іміджу, а не для підтримки національних інтересів України. Після цього Фролова попросила суд засудити екс-прем’єра на 7 років позбавлення волі. На цьому виступ сторони обвинувачення підходив, а захист Юлії Володимирівни поспішив заявити, що у вівторок, швидш за все, встигнуть заслухати лише одну сторону.

День перед тим у партії "Батьківщина" заявили, що чекають на оголошення вироку у другій декаді жовтня.

А Родіон Кірєєв, суддя Печерського суду, в якому слухають справу Тимошенко, продовжив традицію і, щоб зовсім не вилетіти із новинних стрічок вигнав ще двох депутатів із забороною відвідувати засідання.

Після завершення судового засідання Юлію Тимошенко повезли "дворами" через те, що прихильники екс-прем’єра заблокували виїзд із подвір’я Печерського суду. За це, як повідомили учасники мітингу, міліція застосували проти них сльозогінний газ. Самі ж правоохоронці через деякий час спростували цю інформацію і заявили, що спецзасоби не використовували.

Середа, 28 вересня

Вже з самого ранку середи, 28 вересня, стало відомо, що на засіданні Європарламенту за участю глави МЗС Євросоюзу Кетрін Ештон висловили занепокоєння через утримання Тимошенко під вартою.

А Тимошенко вже на початку судового засідання вирішила показати характер і вимкнула аудіоапаратуру — екс-прем’єр від’єднала дріт від мікрофона, за допомогою якого здійснюється часткова аудіофіксація судового засідання. Лідер "Батьківщини" пояснила це тим, що не хоче, аби її розмови із адвокатами чули сторонні люди.

Того ж дня адвокат підсудної Юрій Сухов попросив для Тимошенко виправдовувальний вирок і звільнити з-під варти.

А ще один захисник Тимошенко — Олександр Плахотнюк — заявив, що у справі є матеріали, які датуються неіснуючим числом — 31 квітня. На цьому середа для Тимошенко закінчилась і її повезли назад у СІЗО.

Четвер, 29 вересня

У четвер, 29 вересня, цивільні захисники Тимошенко — її чоловік Олександр і донька Євгенія Карр — відмовились виступати перед судом. Хоча раніше такі заходи планувались.

Замість них у суді виступив адвокат екс-прем’єра Микола Сірий і повідомив, що "не є кримінальним впливом дії керівника, у голосі якого звучить метал і вимога підписати контракти". Також захисник нагадав, що у справі Тимошенко пропустили ще один суд — Господарський. За словами Сірого, завдану екс-прем’єром шкоду мусив підтвердити спочатку цей суд.

А представник держобвинувачення Лілія Фролова повідомила, що помилка у документах жодним чином не вплине на вирок для Тимошенко. Мовляв, помилки — технічні, а це на легітимність доказів не впливає.

А сама Тимошенко, виступаючи на дебатах у суді, заявила, що говоритиме не для суду, а для українців, сказала, що звинувачують її у абсурдному, висловила побоювання у тому, що Янукович і Азаров здають Україну і попросила порушити кримінальні справи проти всіх.

На цьому закінчили, Тимошенко традиційно поїхала в СІЗО.

П’ятниця, 30 вересня

В п’ятницю, 30 вересня, зранку прокурор Олександр Микитенко попросив суд не звертати увагу на помилки у доказах. Мовляв, не технічні помилки, а лише суд може дати оцінку цим доказам.

Адвокат Юлії Тимошенко Юрія Сухов також зранку попросив провести обшук у міністра палива, енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка — пошука оригінал доручення екс-прем’єра делегації НАК "Нафтогазу" на проведення газових переговорів у 2009 році.

А Родіон Кірєєв вирішив, що у залі засідань забагато людей і постановив, що вирок у справі почують лише представники засобів масової інформації.

Журналісти залишились у залі, очікуючи останнього слова Юлії Тимошенко. Проте очікувань екс-прем’єр не виправдала і попросила у Кірєєва часу до понеділка, щоб добре підготуватись до виступу.

На що суддя Печерського суду відповів, що Юлія Володимирівна мала достатньо часу для підготовки до виступу і дав екс-прем’єру лише дві години. Тимошенко це не задовільнило і вона відмовилась виступати з останнім словом.

Після цього суддя Кірєєв оголосив, що вирок у цій справі громадськість і сама Юлія Тимошенко почують аж 11 жовтня.

В кінці дня знову відбулись сутички між прихильниками Тимошенко і бійцями "Беркуту", тому екс-прем’єра повезли з суду знову через іншу арку.

Також у п’ятницю стало відомо, що донька Тимошенко Євгенія Карр виступить на засіданні Ради Європи, на якому обговорюватимуть українське питання.