Припинення вогню на Донбасі з 27 липня: що воно передбачає

23 липня 2020, 13:19
Читать новость на русском

Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Гайді Грау розповіла, які заходи передбачає домовленість про повне припинення вогню на Донбасі.

Зустріч відбулася у форматі відеоконференції. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Важливо Істерика росіян у ТКГ: про що так і не домовились сторони?

Як зазначила Грау, зустріч відбулася 22 липня між представниками ТКГ та окремих районів Донецької та Луганської областей України. Метою додаткових заходів є забезпечити дотримання всеосяжного, стійкого і безстрокового перемир'я.

Припинення вогню на Донбасі почне діяти з 27 липня 2020 року о 00:01.

Що передбачають заходи

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літаючих апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.

Актуально Прорив у ТКГ: сторони домовилися про повне припинення вогню на Донбасі

Також керівництво ЗСУ і збройних формувань ОРДЛО повинні публічно заявити про видання наказів з перерахуванням всіх зазначених заходів і підтвердити, що дані накази про припинення вогню відповідають справжнім заходам.

Я сподіваюся, що підтверджені заходи принесуть довгоочікувану тишу в зону конфлікту і більше спокою цивільному населенню,
– зазначила Грау.

Зауважимо, що за минулу добу проросійські бойовики на Донбасі 15 разів порушували режим припинення вогню. Російські найманці вели вогонь з забороненого мінськими домовленостями озброєння – зокрема, мінометів 120-го калібру, а також використовували БМП, гранатомети різних систем, кулемети та стрілецьку зброю. Для своїх підступних дій ворог навіть використав безпілотник.