Томенко пропонує вилучити із законодавства термін "негативна інформація"
Нардеп від "Батьківщини" переконаний, що термін "негативна інформація" в українському законодавстві створює перешкоди для професійної діяльності журналістів.
У Верховній Раді нардепи зареєстрували проект закону, згідно з яким пропонується вилучити третю статтю Цивільного кодексу України про те, що "негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного". Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".
"Наявність терміну "негативна інформація" створює численні ризики і перешкоди, зокрема, для професійної діяльності представників засобів масової інформації. Так, за поширення будь-якої негативної інформації на журналістів можна подавати до суду, називаючи її недостовірною, і вони змушені витрачати час на доведення протилежного", - пояснює один із авторів законопроекту, голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.
За його словами, це створює в Україні юридичний нонсенс, коли на підставі негативної інформації встановлюється презумпція недостовірності.
"Визнання інформації негативною чи позитивною – це результат оцінки інформації людиною, а не характеристика інформації як такої. Сама по собі інформація є нейтральною, а її "негативність" чи "позитивність" - наслідок людського сприйняття", - вважають автори законопроекту.
До слова, у приватній квартирі журналіста Тараса Зозулінського з відділу розслідувань газети "Експрес" знайшли пристрій для негласного зняття інформації.