Торги із Заходом, – Іноземцев пояснив, чому Китай не планує нападати на Тайвань

4 лютого 2022, 08:50
Читать новость на русском

Керівництво Китаю, цілком можливо, порушує права людини та протистоїть західним цінностям. Однак воно точно не страждає авантюризмом.

Тому проблему Тайваню трохи переоцінили. Таку думку в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі висловив російський економіст Владислав Іноземцев

Зверніть увагу Пекін спостерігає за подіями в Україні як за репетицією вторгнення в Тайвань, – Піонтковський

Тайвань – предмет торгу Китаю

Він вважає, що Китай ще десятиліттями проводитиме різну "підривну" роботу. На острові є чимало прокитайських сил, які хотіли б возз'єднання з континентом. Однак пряма агресія Китаю проти Тайваню – малоймовірна.

Думаю, що Тайвань для Китаю є предметом торгу з Заходом з погляду геополітичної стратегії. За ідеєю, як міг би бути для Путіна торг України з Заходом щодо Донбасу,
– наголосив Іноземцев.

Він пояснив, що Китай звик торгуватись. Це можна було побачити неодноразово.

"Я абсолютно впевнений, що Китай не нападе на Тайвань найближчі кілька років щонайменше, якщо нападе взагалі", – зауважив він.

Зауважимо! У Пентагоні вважають, що Китай не причетний до ескалації агресії Росії проти України. Мовляв, держава зважає на ризики.

Повний випуск інтерв'ю з Іноземцевим: дивіться відео

Напружені відносини Китаю і Тайваню: що відомо

  • В іноземних ЗМІ поширили інформацію, нібито Китай може напасти на Тайвань, надихнувшись агресією Росії проти України.
  • На початку жовтня 2021 року відбулось найбільше в історії вторгнення Військово-повітряних китайських сил у зону протиповітряної оборони острова.
  • Наприкінці січня 2022 року Тайвань заявив про масштабне порушення повітряного простору Китаєм. Зафіксували 39 військових літаків.
  • У відповідь Сполучені Штати Америки закликали Китай припинити тиск на півострів.

Цікаво – Блог Олексія Печія про плани Китаю щодо Тайваню: дивіться відео