Товариство продажного хреста: як одна з найбільших волонтерських організацій вміє наживатись

14 січня 2016, 19:15
Читать новость на русском

Вони завжди поруч. Працюють там, де потрібні допомога, підтримка та порада. Їхня головна мета – захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха, катастроф або аварій. Це – співробітники і волонтери Червоного Хреста.

Національні комітети Товариства Червоного Хреста зі штаб-квартирою в Швейцарії є чи не в кожній країні світу. Майже 100 років таке представництво працює і в Україні. Через війну на Донбасі зараз його діяльність актуальна як ніколи. Та "Слідство.Інфо" дізналося, що в нас допомога Червоного Хреста має цілком конкретну ціну, а сама організація – це комерційна структура, яка заробляє буквально на всьому.

Перший тривожний сигнал "Слідство.Інфо" отримало від волонтерів столичного Червоного Хреста. Молоді люди були у розпачі. Вони прийшли в організацію допомагати людям, а з них хотіли зробити знаряддя із заробляння коштів.

Товар від Червоного Хреста – це гуманітарна допомога, яку пожертвували організації добросердні люди або фірми, щоб та передала їх нужденним. Але на цій гуманітарці український Червоний Хрест наживається.

Волонтери вже не перший місяць б’ються над проблемою корупції в Червоному Хресті. Та жодних змін, не кажучи вже про підтримку з боку керівництва організації, досі немає.

Читайте також: Як звичайний слідчий з Києва живе "на широку ногу"

В Одесі скандал довкола Червоного Хреста тільки-но набирає обертів. Тим часом у Запоріжжі кримінальну справу проти місцевого керівника Червоного Хреста ось-ось закриють.

На початку серпня в місті сталося ДТП за участі депутата Запорізької міськради Костянтина Сіліна, який вже понад 20 років очолює Запорізьку обласну організацію Червоного Хреста. Він збив на смерть жінку на переході.

Ані так званий "прикрий інцидент", ані заборонене членство в політичній партії не заважає Сіліну й надалі керувати Червоним Хрестом у Запоріжжі. Складається враження, що організацію взагалі неможливо ні за що покарати. Наприклад, у штаб-квартирі Червоного Хреста в Швейцарії, яка номінально координує зусилля національних комітетів, від будь-якої інформації просто відмахуються.