Той самий почерк, що 23 роки тому, – Піонтковський про події на Брянщині
2 березня росіяни заявили, буцім-то на територію Брянської області зайшли українські "ДРГ". Це провокація ФСБ, яка використала у своїх цілях добровольчий російський корпус.
Можливо, задумувалася якась політична акція: увійти в одне з сіл Брянської області, вимовити промову, наклеїти листівку. Така логіка цілком зрозуміла. ФСБ це потрібно для того, щоб перекласти на добровольчий корпус відповідальність за свої злочини. Про це 24 Каналу сказав російський публіцист Андрій Піонтковський.
До теми Від страху зачинився у Кремлі: чому Путін нікого не покарав за "атаку ДРГ" під Брянськом
Роки йдуть, нічого не змінюється
Найімовірніше, каже публіцист, людей все-таки вбили. Це – фірмовий почерк структури.
Потрібно не забувати, хто зараз при владі у Росії: найбільш могутні люди – це Владімір Путін та Патрушев. Вони 23 роки тому організували в країні серію вибухів. Один за одним, вбиваючи сотні російських громадян, поки не були захоплені у Рязані місцевою поліцією,
– пригадав Піонтковський.
Міністерство внутрішніх справ заявило, що захоплені терористи, які намагалися підірвати будинок у Рязані. Наступного дня з'явився Патрушев з блудливою посмішкою, який повідомив, що "це були навчання".
"Вчора нам розповідали історію, яка заслуговує на повагу. Хлопчик, який у перестрілці вивів з машини двох дівчат і десь їх заховав. Казали, що він дістався травмпункту, де йому надали допомогу. А сьогодні телебачення показує епічну картину, що бідному Федору 6 годин роблять операцію в реанімаційному відділенні брянського госпіталю, його відвідує губернатор. Вчора бігав, а сьогодні – помирає. Це все почерк цієї величезної операції", – вважає Піонтковський.
Головне, що в інформаційному просторі є завдання – приписати це Україні. Як стверджує публіцист, Денис Капустін, який стояв з прапором, має дуже сумнівну біографію. Це такий собі правофашистський бойовик, футбольний фанат. Його з бандою відсилали у Францію на чемпіонат Європи, щоб вони там влаштовували бешкети. Ці люди на 100% контролюються ФСБ.
Я готовий допустити, що він, можливо, перейнявся, відчув, змінив свої переконання та став на захист України. Але в цьому випадку ФСБ максимально його використали: або як корисного ідіота, або він свідомо бере участь у цій операції. Я завжди вважав цю людину дуже підозрілою,
– зауважив публіцист.
До речі, каже він, цей так званий "добровольчий корпус" – угрупування, що відкололося від організації "Російський легіон", яка інтегрована у ЗСУ та пов'язана з політичною російською опозицію.
"Мені здається, всіляка асоціація української держави з цією людиною та структурою приносить лише шкоду, що максимально проявилася у вчорашній масштабній провокації ФСБ", – підсумував Піонтковський.
Які цілі провокацій
- Політолог Валентин Гладких вважає, що фейк про українську ДРГ в Брянській області – це спосіб дегуманізувати противника. Такий же спосіб Владімір Путін використовував у Другій чеченській війні, коли влаштовував теракти й, зігравши на цьому, прийшов до влади.
- "На думку організаторів цих перформансів, це має згуртувати російське суспільство, пояснити йому, чому ж ця "спеціальна воєнна операція" була необхідна, мовляв, дивіться які кровожерливі ці українці, що вони роблять", – зазначив політолог.
- За словами Гладких, Росія захоче використати цю акцію й для просування на західну або східну аудиторію, щоб продемонструвати, що українці нібито такі підступні та підтримують тероризм. Втім, це було настільки недоладно зроблено, каже політолог, що не викликає нічого, окрім сарказму та іронії.
- Валентин Гладких переконаний, що Україна не причетна до подій на Брянщині, оскільки жодної вигоди із цього не отримала. Звинувачуючи в нібито заходженні української ДРГ в Брянську область, росіяни хотіли підставити Україну, але не змогли цього зробити.
- Він також не виключає, що це міг бути рух партизанів, яким набрид режим Путіна. В будь-якому випадку Україна не зацікавлена в подіях саме такого характеру, які відбулись на підконтрольній московському режиму території.