Трамп проти G19: блогер пояснив, чому "Велика двадцятка" залишається дуже важливою
Не зважаючи на звинувачення у "неповноцінності" об'єднання країн "Великої двадцятки", G20 потрібна зараз як ніколи до цього – і саме через те, що президент США Дональд Трамп веде свою країну в ізоляцію.
Про це пише у своїй колонці на The Globe and Mail європейський оглядач Ерік Регалі. На його думку, хоч якась єдність краща, аніж повна відокремленість, і яскравим прикладом тому є Паризька хартія про кліматичні зміни.
Читайте також: Як минув саміт G20 в Гамбурзі: яскраві деталі
Під час саміту G20, який відбувся минулого тижня в Гамбурзі, не було досягнуто особливих домовленостей, якщо не брати до уваги того, що 19 країн згуртувалися навколо Паризької угоди, що вже немало, зауважує блогер. "G20 перетворилася в якусь подобу посміховища, коли ніким не обрана і некомпетентна Іванка Трамп на одному із засідань зайняла місце свого батька, посиливши у всьому світі враження, що у виконавчій владі США найголовніше – родинні зв'язки. G20 не зуміла одноголосно затвердити заяву із засудженням провокаційних ракетних випробувань Північної Кореї, хоча це одне з найактуальніших питань безпеки у світі", – розмірковує автор матеріалу.
"Безумовно, G20 є за що не любити. Членів цієї організації на власний розсуд обирають найвпливовіші учасники "двадцятки", а це означає, що цілі континенти можуть бути представлені в ній або недостатньо, або надмірно", – зазначає Регалі.
Проте, за його словами, "Велика двадцятка" потрібна для того, аби протистояти експансивній поведінці Трампа та його помічників, які вважають, "що світ – це джунглі, в яких виживає найміцніший, найрозумніший і найпідступніший".
"Саме тому так важлива "Велика двадцятка", і меншою мірою "Велика сімка". Значна частина неамериканського світу, особливо Німеччина на чолі з Ангелою Меркель, як і раніше, вірить в альянси, в принцип багатосторонніх відносин, у вироблення консенсусу і в дипломатію, тому що світ зіштовхується з глобальними проблемами, починаючи із забруднення і закінчуючи боротьбою з тероризмом", – йдеться у статті.
G20 часто не досягає своїх цілей. Але вона не досягне взагалі нічого, якщо саморозпуститься через те, що одна людина на ім'я Дональд Трамп раптом вирішив проявити свій норов. Свідчення цього – Паризька хартія щодо змін клімату. 19 заяв у її підтримку гірше, ніж 20, але набагато краще, ніж жодної,
– впевнений блогер.
Читайте також: Підсумки саміту "Великої двадцятки": 200 осіб затримано, постраждали майже 500 правоохоронців