Каміння, петарди, димові шашки та палаючі машини. Цьогорічний саміт "Великої двадцятки" супроводжували масові протести. Близько 100 тисяч радикально налаштованих антиглобалістів намагалися перешкодити його проведенню. Стримувати їх на вулиці Гамбурга вийшло спершу 19 тисяч правоохоронців, а потім ще тисячу вивели на підкріплення. Понад 200 поліцейських постраждали.
"Все виглядало, наче якась громадянська війна. Абсолютний вандалізм та анархія. Тут були навіть діти, приблизно від 15 років", – розповів житель Гамбурга Стефан.
Читайте також: У Гамбурзі на час проведення саміту G20 зняли плакат з українськими героями
А дружину Дональда Трампа Меланію мітингарі заблокували у готелі. Делегація США з протестувальниками домовитися не змогла, тож перша леді Америки не потрапила на зустріч з дружинами і чоловіками світових лідерів.
Порядок денний саміту на правах господарки задала Ангела Меркель. Тероризм, відкриті ринки і боротьба з глобальним потеплінням. Як і очікували, останні два пункти спричинили гострі дискусії. Наміри Дональда Трампа встановити мито на імпорт сталі викликали найбільше обговорень. У ЄС зазначили, що без відповіді це не залишать. Про готовність до торговельної війни з Америкою заявив голова Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.
Якщо США запровадять обмежувальні заходи на європейський імпорт сталі, то Європа буде змушена адекватно відреагувати. Деталі опрацьовуються, рішення може бути ухвалене в найближчі дні, для цього не потрібні місяці,
– повідомив Жан-Клод Юнкер.
Тема глобального потепління теплішою зустріч лідерів не зробила. Президент США ще напередодні заявив про вихід з паризької кліматичної угоди. А замість засідання, присвяченого боротьбі із змінами клімату, Трамп пішов на розмову до Путіна. Це була їхня перша офіційна зустріч. Планували спілкуватися півгодини, але проговорили дві. Зокрема, мова йшла про боротьбу з тероризмом, двосторонні відносини, Сирію, втручання Росії у вибори в США.
Читайте також: Тіллерсон розповів про ще одну домовленість Трампа та Путіна
Державний секретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон неодноразово нагадував під час всієї зустрічі про обговорення причетності РФ до впливу на хід голосування в США. В той час міністр закордонних справ Росії вдавав, що проблеми не існує.
Президент Трамп сказав, що він чув чіткі заяви Президента Путіна про те, що це неправда. Росія не вмішувалася в президентські вибори і Трамп ці заяви приймає,
– зазначив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Не забули і про війну в Україні. Лідери Нормандської четвірки зібралися за сніданком, щоб обговорити припинення вогню на Сході України. Ангела Меркель, Емануель Макрон та Володимир Путін підкреслили важливість цього питання та наголосили на дотриманні Мінських домовленостей.