Радикалізація позицій України та Росії, й прихід Трампа до влади
3 роки тому Московія висунула США і їх союзникам ультиматум – або ви "обнуляєте" Європейську архітектуру безпеки до налаштувань зразка початку 1997 року, або Москва починає велику війну проти України.
Україна більше не погодиться на "сіру зону"
Блеф не вдався (може, і не очікували в Кремлі, що вдасться). Як наслідок до кінця підходить 3-й рік повномасштабної агресії Московії проти України. Про це заявив Микола Бєлєсков, інформує 24 Канал.
Читайте також Саміт СНД стане політичним провалом для Путіна
При цьому бойові дії лише унаочнили політичні моменти очевидні й до 24 лютого 2022 року. Перш за все те, що Москва недостатньо сильна для радикальної ревізії європейського порядку на свою користь. Однак вона достатньо сильна, щоб генерувати проблеми й ризики для відповідного порядку.
В той час як США і їх союзники і далі не хочуть/не можуть змусити Москву остаточно і безповоротно прийняти чинний порядок, включно із тим, що Україна і її суверенітет з погляду свободи вибору вектора зовнішньої політики це доконана реальність. Хоча при цьому США і їх союзники готові виділяти ресурси, щоб не дати Московії реалізувати свої плани.
А ми посеред цього всього – з усіма наслідками для нас як держави й нації.
Єдине, що така війна і такі жертви призвели до подальшої радикалізації позицій як України, так і нашого противника.
- Україна більше не хоче бути сірою зоною, коштом безпеки й інтересів якої будувалася європейська система безпеки, де намагалися таки знайти певну модель співіснування з Московією.
- В той час Московія так обставляє свою позицію і так вибудовує аргументацію/ідеологію, що її безпека і подальше існування України як функціональної країни несумісні.
Це от та політична реальність із якою має працювати Дональд Трамп і його команда із 20 січня 2025 року.