Трамп хоче помиритися з Путіним, але змушений демонструвати жорсткість, – експерт
Голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко переконаний: плекати ілюзій, зокрема щодо надання Україні Вашингтоном летальної зброї або тиску на Росію, не треба. Заява Білого дому щодо Криму – це лише спроба адміністрації Трампа показати, що вона налаштована критично до Росії.
Про це політолог розповів сайту "24", додавши, що Україна в даному випадку – всього лиш інструмент реагування на внутрішньополітичні проблеми Трампа.
Ця заява пролунала на фоні нових звинувачень на адресу адміністрації Трампа в тому, що у деяких з її людей є "особливі" зв'язки з російськими спецслужбами, і це може робити США уразливими. Американська розвідка, і в цьому наше щастя, ображена на команду Трампа, яка нешанобливо поставилася до розвідувального співтовариства США, і це була їхня помилка,
– зазначає Фесенко.
Американська розвідка, говорить політолог, показала, що її треба поважати, інакше навіть у президента та його друзів можуть виникнути неприємності. На його думку, американське розвідтовариство зараз певною мірою формує "зовнішньополітичне меню". Мова не тільки скандал з Флінном – нещодавно з'явилася інформація про те, що Росія порушує угоду про обмеження ракетних озброєнь, а також мали місце провокаційні обльоти російськими літаками американських кораблів.
Більш детально про заяву Білого дому читайте в матеріалі: Кримнаш: про різку заяву Білого дому і перспективи повернення півострова
Трамп, зазначає політолог, проголошує велич Америки, а тут росіяни поводяться з американцями нахабно і нешанобливо. Це змушує Трампа демонструвати жорсткість по відношенню до Росії, хоча сам президент США щиро хоче примиритися з Путіним. Він, за словами Фесенка, поводить себе як хлопчик, якому подобається дівчинка, тому він смикає її за кіски. Але Україні потрібно скористатися шансом.
Для нас з'явився шанс у тому, що жорстке і критичне ставлення до Росії Трамп повинен демонструвати на прикладі України. Публічна позиція Білого дому по Криму, яка змусила нервувати Росію, чітко продемонструвала підтримку України. До цього сигналів на користь України було небагато і вони були невиразними,
– зазначає експерт.
При цьому Фесенко підкреслює: для України заява Білого дому означатиме, що ніяких від США подарунків Путіну не буде. Якщо і будуть домовленості, то в їх рамках Росія повинна щось істотне зробити, щоб це було помітно американським ЗМІ, елітам і виборцям.
Нагадаємо, 14 лютого Білий дім поширив заяву про те, що президент США Дональд Трамп дав чітко зрозуміти, що очікує від Росії повернення анексованого Криму Україні. Адміністрації Президента України назвали таку заяву "добрим" знаком.