Трамп "мілітаризує" Білий дім задля власного порятунку, – політолог
В адміністрації президента США Дональда Трампа чергові кадрові зміни. Лідер Америки звільнив із поста глави адміністрації Білого дому Райнса Прібуса, призначивши замість нього міністра внутрішньої безпеки США Джона Келлі.
Звільнення Прібуса можна вважати ще одним рекордом у "кадрових перетрубаціях" Білого дому, адже він встиг пропрацювати на посаді всього півроку, пише у своїй статті для сайту "24" експерт із міжнародних питань Борис Немировський.
Читайте також: Глава Держдепу готується йти у відставку
"Ще наприкінці минулого тижня Вашингтон намагався вгадати, хто вийде переможцем із конфлікту, який виник між новим, щойно призначеним директором зі зв'язків із громадськістю Білого дому Ентоні Скарамуччі та офіційною третьою людиною в ієрархії президента – шефом штабу Трампа Райнсом Прібусом. Скарамуччі, який нещодавно обійняв не таку вже значущу посаду, з перших днів раптом накинувся, як скажений, на Прібуса, звинувачуючи його в тому, що він буцімто "навмисно розпатякує журналістам президентські таємниці", – пише автор статті.
Переможцем у цьому конфлікті вийшов саме Скарамуччі, адже вже ввечері 28 липня Прібус пішов у відставку, а Трамп офіційно повідомив у Twitter, що посаду директора апарату Білого дому відтепер займе генерал Джон Келлі, нагадує Немировський.
Келлі, як зазначається, користується чималим авторитетом у США. У 2003 році він командував особливим загоном Task Force Tripoli, який захопив та втримував північно-іракське місто Тікріт аж до падіння режиму Саддама Хусейна, генерал також був очільником Північного штабу морської піхоти, а потім – управляв військами Південного командування США.
Очікується, що Келлі має привнести військовий порядок у хаос, який нині називається Білим домом, акцентує увагу політолог. Проте вже колишній міністр внутрішньої безпеки США не відразу погодився прийняти пропозицію Дональда Трампа щодо нової посади в адміністрації президента Америки. На думку Немировського, це пов'язано із величезним робочим та психологічним навантаженням, яке за останні півроку "звалилося" на членів команди Трампа у зв'язку із "російським питанням". Однак Келлі все ж погодився, і це дало зелене світло лідеру Америки на часткову "мілітаризацію" Білого дому.
За словами працівників Білого дому, він (Келлі – "24") кілька разів відмовлявся від пропозиції зайняти місце Райнса Прібуса – аж допоки вся команда Трампа не почала нагадувати потопаючий корабель. І тоді почуття обов'язку взяло гору. Проте, цілком можливо, що цим призначенням Дональд Трамп просто повторює останні місяці президентства Ніксона, якого генерал в ролі глави адміністрації теж не врятував від ганебної відставки,
– робить висновок експерт.
Детальніше читайте у публікації: Порятунок тонучих: навіщо Трамп перетворює Білий дім у "військову базу"?