Трамп пригрозив Китаю та Росії нарощуванням ядерного потенціалу

23 жовтня 2018, 05:10
Читать новость на русском

Президент США Дональд Трамп заявив, що США планують нарощувати ядерний потенціал, "поки дехто не схаменеться". За його словами, в першу чергу, мета цього – посилити тиск на Росію і Китай.

Про це повідомило видання BBC.

Читайте також: Болтон та секретар Ради Безпеки РФ поговорили про роззброєння

Це загроза адресована всім, кому побажаєте, – Китаю, Росії і всім, хто хоче грати в ці ігри... Росія не дотримувалася духу договору і самого цього договору,
– сказав Дональд Трамп на прес-конференції.

Трамп вже заявив, що, на його думку, Росія порушує підписаний у 1987 році договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Росія стверджує, що дотримується всіх підписаних 30 років тому домовленості.

Нагадаємо, раніше американські ЗМІ з посиланням на джерела писали, під час найближчих зустрічей з російськими чиновниками радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Згодом можливий вихід із ядерного договору анонсував президент США Дональд Трамп. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діють незграбно та грубо", відтак їм доведеться вжити заходи "військово-технічного характеру", якщо США все ж ухвалять це рішення. Також у Кремлі вважають, що такий крок зробив би світ більш небезпечним.

Про який договір мовиться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.