Допомагає боротись із депресією: неочікувана користь від оцту

30 вересня 2024, 11:02
Читать новость на русском

Джерело:

Healthdigest

Іноді найнеочікуваніші продукти можуть позитивно впливати на наш організм. Одним із таких продуктів із неочікуваними властивостями виявився оцет.

Хоча оцет відомий своїм насиченим кислим смаком, його все частіше включають у раціон через можливу користь для здоров'я. Зокрема, яблучний оцет містить поліфеноли, які допомагають організму боротися з окислювальним стресом.

Дивіться також Чи можна пити чай перед сном

Оцет може допомогти у боротьбі із депресією

Цікаво, що оцет може також позитивно впливати на психічний стан, зокрема підвищувати настрій. У дослідженні, опублікованому у 2024 році в журналі Nutrients, зазначено, що вживання червоного винного оцту під час сніданку може сприяти послабленню симптомів депресії.

Учасники дослідження, які мали зайву вагу, приймали або яблучний оцет раз на день, або двічі на день по дві столові ложки червоного винного оцту, розведеного у воді, під час ранкових прийомів їжі. Після чотиритижневого періоду ті, хто вживав червоний винний оцет, показали поліпшення на 42% за одним з опитувальників щодо депресії.

Вчені пояснюють це тим, що оцтова кислота, наявна в оцті, впливає на обмін метаболітів, які пов’язані з підвищенням настрою.

Варто зазначити, що дві столові ложки червоного винного оцту забезпечують організм 3 грамами оцтової кислоти, тоді як яблучний оцет у вигляді таблеток містить лише 22,5 міліграма цієї речовини.

Проте слід врахувати, що дослідження мало певні обмеження – участь брали лише 28 осіб, і суттєвих відмінностей між різними групами за іншим показником депресії не виявили. Учасники також мали лише легкі або помірні симптоми депресії, тому необхідні подальші дослідження, щоб оцінити вплив оцту на людей з важчими формами цього розладу.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.