Укр Рус
26 березня, 20:39
2

Вчені зробили прорив: вони навчились використовувати енергію обертання Землі

Основні тези
  • Вчені з Принстонського університету та Лабораторії реактивного руху NASA знайшли спосіб отримувати чисту енергію через обертання Землі у власному магнітному полі, використовуючи ферит марганцю-цинку.
  • Експеримент створив напругу у 19 мікровольт, показуючи можливості використання обертання Землі для генерації електроенергії, хоча подальші дослідження потрібні для практичного застосування.
енергія - Тренди енергія - Тренди

Вчені намагаються знайти нове джерело енергії, яке можна буде використовувати довго, а також воно буде екологічним. Їм вдалося зробити ще одне відкриття.

Дослідники знайшли спосіб отримувати чисту енергію без використання сонця, вітру чи води – за рахунок обертання Землі у власному магнітному полі. про це пише 24 Канал із посиланням на Mail Online.

Дивіться також "Водяні" батареї можуть повністю витіснити звичайні акумулятори: у чому вони кращі

Як це працює

Науковці з Принстонського університету та Лабораторії реактивного руху NASA провели експеримент, у якому використали порожнистий циліндр із фериту марганцю-цинку завдовжки 29,9 сантиметрів. Його розмістили в ізольованій лабораторії під кутом 90 градусів до осі обертання планети. Завдяки взаємодії з магнітним полем Землі на електрони всередині циліндра діяла магнітна сила, що створювала напругу у 19 мікровольт.


Вчені зробили відкриття / Фото Pexels

Ці результати стали початковим доказом концепції використання обертання Землі для генерації електроенергії. Вчені наголошують, що подальші дослідження необхідні для підвищення рівня напруги і струму, щоб зробити технологію практичною.

Світ продовжує шукати нові джерела чистої енергії, відмовляючись від викопного палива. Основними напрямами розвитку залишаються сонячна, вітрова, гідро- та геотермальна енергетика, а також ядерна енергетика, яка забезпечує близько 10% світового електропостачання.

Хоча практичне застосування енергії від обертання Землі ще далеко, цей експеримент відкриває нові перспективи у сфері відновлюваної енергетики.

Раніше дослідники з MIT створили легкі та гнучкі сонячні елементи, які можна наносити на різні поверхні. Ці елементи у 100 разів легші за традиційні панелі, генерують у 18 разів більше енергії на кілограм і мають товщину 2,3 мікрометра.