Це ж не дитина, якій можна пробачити, – президент про можливий суд над Путіним
Кремлівський диктатор Владімір Путін повинен відповісти за воєнні злочини, які російська армія скоїла в Україні. Його не можна просто пробачити.
Про це під час пресконференції, присвяченій роковинам російського вторгнення, розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал.
Варто прочитати Це – Буча, – Зеленський назвав найжахливіший день повномасштабної війни
Путін повинен відповісти за воєнні злочини
Зеленський заявив, що російський лідер повинен відповісти перед законом за злочини проти України. Найголовніше – довести до кінця справу справедливості.
Так не можна, вбиваючи таку кількість людей, насамперед цивільного населення. І не можна без відповіді закінчити, як говориться в деяких політичних пропозиціях: "Знайдімо вихід із ситуації". Що означає вихід? Що трапилося, коли вбито стількох людей, це ж лідер РФ, лідер великої країни, і вони мають бути відповідальні,
– наголосив глава держави.
Президент підкреслив, що Путін – "це не дитина, якій можна щось пробачити".
"Потім настає інший вік, коли потрібно за злочин відповідати. Відповідати перед законом, перед судом", – пояснив Зеленський.
Він підсумував, що така кількість убитих українців – це трагедія, за яку військово-політичному керівництву Росії потрібно відповідати.
Цікаво Перемога України буде у 2023 році: Зеленський назвав важливу умову
ЄС хоче створити спеціальну прокуратуру для розслідування воєнних злочинів Росії
Прокуратура, яка вивчатиме воєнні злочини росіян в Україні, матиме офіс в одній з країн ЄС. Проте, на думку деяких аналітиків, досі існують певні дискусії. Вони стосуються того, як саме функціонуватиме ця інституція.
Перемовини щодо цього загрузли в юридичних і політичних нюансах, пов'язаних зі створенням такої нової міжнародної інституції. Злочини агресії – це злочини, вчинені вищим політичним або військовим керівництвом. Тому прорив міг би врешті-решт дозволити притягнути до відповідальності вищих російських лідерів,
– констатували у Bloomberg.
За словами експертів, ідея створення спеціального або змішаного трибуналу є складною саме з юридичного погляду. Однак її можливо втілити, якщо на це є воля певних політиків та згода між країнами.