Ціни на поховання держава не регулює

15 липня 2011, 08:25
Читать новость на русском

Кому горе - а кому заробіток. Скільки наразі коштує поховати людину - не знають навіть чиновники.

Держава наразі визначила лише мінімальні тарифи та перелік обов’язкових ритуальних послуг, які надають відповідні державні служби. Та ці ж відомства співпрацюють з приватними підприємцями. І саме останні визначають остаточну вартість поховання та формують її.

"Говорити про те, що ми регулюємо весь ринок - це не зовсім так. Ми забезпечуємо населенню адекватну ціну, яку можна отримати в нашому підприємстві. До 4 тисяч гривень - це можливість на сьогоднішній день говорити про таку ціну, що можна здійснити поховання", - каже заступник начальника управління ритуальних послуг КМДА Дмитро Єрмолаєв.

Чотири тисячі гривень коштують найдешевші, і далеко не всі послуги. За 12 тисяч гривень столичне управління обіцяє підвищену якість поховання. А от якщо, наприклад, треба кращий катафалк чи похоронна атрибутика - допоможуть приватні служби. Їх послуги вимірюються тисячами. Запропонують ритуальні підприємці навіть відспівування. Щоправда, їх можуть зробити підставні отці.

"Існують певні схеми, пов’язані с приватними похоронними бюро, та і з державними похоронними бюро. Будь-яка людина, яка приходила в похоронне бюро, їй тут же кажуть: Вам треба батюшку? - І ось вам початок цієї схеми. Що далі відбувається ? - Раптом людина розуміє, що в неї був насправді не священик, а незрозуміло хто", - каже священик на Південному кладовищі отець Сергій.

Священики кажуть - за такі оманні відспівування з людей беруть по півтори тисячі гривень. Не менш прибутковий бізнес - підхоронення на закритих кладовищах. Столичні правоохоронці кажуть, що таке місце коштує кількасот тисяч доларів. Досудове слідство по одній з таких справ уже завершено.

"З метою незаконного збагачення, використовуючи своє службове становище одержала грошову винагороду у сумі 15 тисяч гривень. При цьому службова особа внесла завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, що зазначене місце є родинним похованням", - каже заступник прокурора Солом’янської прокуратури міста Києва Олександр Колесниченко.

Подібні випадки - норма. Адже закритих, чи напівзакритих кладовищ лише в столиці 28. І тільки один цвинтар відкритий. Вплинути на цінову політику ритуальних підприємців місцеві чиновники не можуть. Просять тільки виділити додаткову землю для поховань.