"Цунамі" захворюваності: ВООЗ про одночасне поширення Дельти й Омікрону

30 грудня 2021, 09:55
Читать новость на русском

Джерело:

Дождь

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що одночасне поширення штамів коронавірусу Омікрон та Дельта може спричинити "цунамі" захворюваності у світі.

Ризики одночасного поширення Дельти й Омікрону

Зокрема, очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус попередив, що високий ступінь передачі Омікрону посилює поширення штаму Дельта.

Увага Кількість нових хворих на COVID-19 в Італії б'є рекорди: за добу понад 98 тисяч

Навантаження на межі краху

У ВООЗ назвали ситуацію"небезпечною". Попри те, що інфіковані Омікроном переносять хворобу легше, ніж попередніми варіантами вірусу, швидке поширення мутацій може призвести до збільшення кількості госпіталізацій та смертей.

Це чинить і чинитиме величезний тиск на виснажених працівників системи охорони здоров'я, які знаходяться на межі краху,
– сказав глава ВООЗ.

Актуально про ситуацію у світі  

27 грудня захворюваність на коронавірус у світі за добу побила рекорд через поширення Омікрону. Добовий показник нових випадків заражень сягнув 1,44 мільйона.

Із грудня у світі щодня реєструється близько 900 тисяч нових випадків зараження COVID-19.

Рекордні показники захворюваності на коронавірус фіксуються у Франції, Данії, Португалії, Великобританії, Австралії та Польщі.

До теми Пацієнтів з Омікроном виписують вже за 3 дні: останні дані з Великої Британії

У США за останній тиждень фіксують в середньому понад 265 тисяч нових випадків зараження. Головний медичний радник президента США Джо Байден доктор Ентоні Фаучі вважає, що пік хвилі Омікрону в країні відбудеться наприкінці січня.

Які останні наукові дані про Омікрон

Одразу 2 нових дослідження показали, що заражені штамом Омікрон на 40% рідше потрапляють до лікарень та на 20% рідше звертаються за медичною допомогою, ніж хворі на штам Дельту. Згідно з дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.

Хто частіше заражається штамом Омікрон – дивитись відео