Кількість жертв землетрусів у Туреччині та Сирії перевищила 50 тисяч

25 лютого 2023, 15:29
Читать новость на русском

Джерело:

CNN Turk

На південному сході Туреччини стався землетрус магнітудою 7,8. Через 10 хвилин після першого поштовху було зафіксовано ще один – магнітудою 6,3.

Підземні поштовхи відчули й на північному сході Сирії. Кількість загиблих та поранених в обох країнах зростає, рятувально-пошукові роботи продовжуються.

До теми Туреччину і Сирію сколихнули потужні землетруси – знищені будинки, багато жертв: все, що відомо

Туреччину сколихнув потужний землетрус

У турецьких містах зруйновані цілі квартали, під завалами кричали люди. Загалом рівень руйнувань у регіоні Кахраманмараш становить 75 – 85%.

Внаслідок стихії постраждали 10 міст:

  • Газіантеп,
  • Кахраманмараш,
  • Хатай,
  • Османіє,
  • Адияман,
  • Малатья,
  • Шанлиурфа,
  • Адана,
  • Діярбакир,
  • Кіліс.

У Сирії також біда

На сирійському боці кордону землетрус розтрощив контрольовані опозицією регіони, де проживає приблизно 4 мільйони людей, переміщених з інших частин Сирії через тривалу війну в країні. Багато з них живуть у занедбаних умовах без медичної допомоги.

Епіцентр землетрусу, який відчувався навіть у Каїрі, був приблизно за 90 кілометрів від сирійського кордону, на північ від міста Газіантеп, великої столиці провінції Туреччини з населенням понад 2 мільйони людей. Територія Сирії, яка постраждала від землетрусу, розділена між контрольованими урядом і опозицією районами.

Кількість загиблих та поранених зростає

Кількість жертв землетрусів у Туреччині та Сирії перевищила 50 тисяч осіб.

  • Кількість жертв в Туреччині: ​в AFAD повідомили, що кількість жертв зросла до 44 218 осіб. Загалом сталося 7 930 підземних поштовхів. Понад 448 тисяч громадян евакуювали.
  • Кількість жертв у Сирії: ООН і сирійський уряд раніше заявили, що в Сирії загинуло понад 5 914 людей. Проте більшість жертв (4 500) виявили на північному заході, який утримують повстанці.

Власне, жителі північного заходу Сирії засмучені та розлючені через бездіяльність ООН та цинізм режиму Асада. Поки керівники гуманітарних організацій вирушили в контрольовані режимом Дамаск і Алеппо, люди на північному заході країни викопували тіла голіруч без будь-якої техніки. Ті, до кого не змогли дістатися, померли.

13 лютого в ООН заявили, що "отримали схвалення сирійського президента Башара Асада на відкриття прикордонних переходів на північний захід, що утримується опозицією". Це викликало особливе обурення у людей. Перша гуманітарна колона з наметами, ліками та ковдрами перетнула кордон у Баб-ель-Саламі  аж 15 лютого. Та й це маленька крихта у порівнянні з масштабами руйнувань.

Муаз Мустафа, виконавчий директор Сирійської оперативної групи з надзвичайних ситуацій, заявив, що заява ООН була зайвою і ґрунтувалася на вузьких тлумаченнях міжнародного права, що викликали запеклі суперечки.

Режим Асада не має права бути вищою інстанцією щодо доль мільйонів мирних жителів у непідконтрольних режиму районах Сирії. ООН не потрібна резолюція [ради безпеки] для транскордонної гуманітарної допомоги, але вона дозволяє Асаду бути єдиним представником народу, якого він пригнічував протягом 12 років,
– сказав він.