У Білорусі каратимуть за носіння символіки УПА та полку "Азов"
Тепер у Білорусі за носіння червоно-чорної символіки Української повстанської армії, портрети Бандери й Шухевича та за герб полку "Азов" можуть ув'язнити за розпалювання ворожнечі.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко вже підписав відповідні зміни до закону. Раніше за нацистську та бандерівську символіку можна було отримати штраф або адміністративний арешт, повідомляє прес-служба білоруського президента.
Важливо: Лукашенко назвав Україну "спільною бідою" Білорусі і ЄС
До забороненої символіки в Білорусі належать:
- бандерівська символіка, що містить чорно-червоний прапор УПА;
- герб батальйону "Азов";
- портрети Бандери та Шухевича;
- різновиди свастик і рун, які використовували нацисти та їхні союзники.
Носіння цієї символіки кваліфікують як "умисні дії, спрямовані на збудження расової, національної ворожнечі" або як "умисні дії з реабілітації нацизму". За ці дії тепер можуть присудити до 5 років позбавлення волі.
Також окремо може викликати увагу правоохоронців носіння антикварної форми УПА, нацистських підрозділів СС, шеврони, прапори та інші атрибути.
Цікаво: Чим Зеленський нагадує Лукашенка
Відзначимо, що в Україні діє заборона на поширення радянської та нацистської символіки. За порушення закону карають обмеженням або позбавленням волі на строк до 5 років.
Що таке УПА?УПА (Українська повстанська армія) діяла на території України під час Другої світової війни. Її метою було створення незалежної української держави. Один з найвідоміших лідерів армії – командир Роман Шухевич. Після закінчння війни воїни УПА продовжили боротьбу та розгорнули масштабний партизанський рух, що протримався до 1954 року.
В Україні ветерани УПА мають статус учасників бойових дій