У Греції побили депутата від керівної партії через угоду з Македонією
Група ультраправих, що налічувала біля 30 осіб, побила в неділю ввечері депутата від керівної партії Коаліція радикальних лівих сил від регіону Мессинія Петроса Константінеаса через укладену грецьким урядом угоду про майбутнє перейменування сусідньої країни в Республіку Північна Македонія.
Про це повідомляє видання Proto Thema.
Читайте також: Кремль втручається у референдум в Македонії: у США зробили гучну заяву
Зазначається, що внаслідок побиття депутат потрапив до лікарні. Згодом він заявив журналістам, що стався "екстремальний фашистський інцидент в рамках еволюції македонської проблеми".
Вони напали на мене, сказавши мені, що я продав Македонію. Мені пощастило, що я залишився живий. Але фашизм, звідки б він не походив, тут не місце!
– сказав Петрос.
Інцидент стався в неділю ввечері біля входу на стадіон у місті Каламата на півострові Пелопоннес. Близько 30 осіб, деякі з яких мали палиці в руках, накинулися на Константінеаса і стали його бити. Швидко прийшла поліція, яка затримала п'ятьох підозрюваних.
У лікарні депутату надали першу допомогу. За словами лікарів, у нього легкі травми і його скоро випишуть.
У Греції значна частина населення вважає, що тільки розташована на півночі країни область Македонія має право називатися Македонією з історичних причин і уряд не мав права укладати угоду зі Скоп'є, яка офіційно надає право колишній югославській республіці на використання слова "Македонія" у своїй назві.
Напад на депутата засудили всі політичні партії.
Читайте також: Тисячі правоохоронців і гелікоптери: Греція посилює безпеку через можливі провокації Кремля
Головна опозиційна правоцентристська партія "Нова демократія", яка не раз заявляла, що вона проти використання сусідньою країною у своїй назві слова "Македонія", теж рішуче засудила напад на депутата, наголосивши, що "такого роду діям немає місця в демократичному суспільстві".
Нагадаємо, що 17 червня, Греція і Македонія підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Підписання угоди покладе край 27-річній суперечці між двома країнами. Європейський Союз, ООН та НАТО привітали угоду.