Про це повідомляє Associated Press.

Читайте також: У Македонії провели соцопитування перед референдумом

Так, міністр наголосив, що у фінансуванні Москвою проросійських груп немає сумнівів. Кремль хоче, аби на референдумі більшість людей не підтримали зміни назви країни.

Вони перевели гроші, і вони також проводять більш широкі кампанії впливу. Ми повинні дати македонському народу самому прийняти рішення,
– сказав Меттіс.

Меттіс зазначив, що він та інші союзники по НАТО відверто говорять у відкритій пресі про факти маніпуляцій з боку Росії.

"Ми не передаємо гроші людям за лаштунками, ми не збираємо партії, які ми контролюємо або намагаємося контролювати", – пояснив він.

Раніше британські ЗМІ повідомляли, що російські спецслужби хочуть зірвати політичну угоду, в результаті якої НАТО розшириться. Йдеться про домовленість щодо перейменування Македонії в Північну Македонію.

Чому в Македонії хочуть провести референдум?Парламент Македонії підтримав проведення референдуму про зміну назви країни 30 вересня, що відкриває їй шлях у ЄС і НАТО. Греція і Македонія уже декілька десятиліть сперечаються щодо назви останньої. Греція зазначає, що назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Відповідно до укладеної нещодавно угоди, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія.

На референдумі громадяни повинні будуть відповісти на таке питання: "Чи виступаєте ви за членство в Європейському Союзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?"