Як застерегли розвідувальні джерела в Македонії та Греції, Кремль фінансує радикальні сили на Балканському півострові, аби розпалити хаос та ворожнечу, інформує Times.

Читайте також: Путін пригрозив "вкрай негативною" реакцією у випадку вступу України до НАТО

Редакція газети ознайомилася із секретною доповіддю контррозвідки Македонії, де описані звинувачення проти Росії, передає автор статті.

Співробітники розвідки повідомили, що численні платежі надійшли більш ніж дванадцяти македонським політикам, радикальним націоналістам і футбольним фанатам, причетним до бунтів проти епохальної домовленості, укладеної з Грецією, – домовленості про зміну назви Македонії перед вступом в НАТО,
– йдеться у публікації.

Джерела в розвідці припускають, що напередодні історичного референдуму щодо перейменування Македонії, який відбудеться у вересні, Росія може спробувати провести операцію "під чужим прапором", інсценувавши напад албанських найманців, аби розпалити міжетнічні суперечки.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв стверджував, що "проросійські бізнесмени", зокрема Іван Саввіді, виплатили понад 300 тисяч євро фізичним особам і групам, щоб спонсорувати "акти насильства" напередодні голосування, додає видання.

Читайте також: "Росія не має жодного права": у НАТО жорстко відреагували на заяви Путіна

Зауважимо, що за інформацією ЗМІ, Росія намагається розпалити політичну і національну ворожнечу з метою дестабілізації ще однієї країни НАТО – Чорногорії.