У Комітеті вирішують долю Закону "Про реінтеграцію Донбасу"
Комітет з питань національної безпеки і оборони сьогодні знову не розглянув 2,5 тисячі правок до законопроекту про реінтеграцію. Попереднє засідання перенесли тому, що не було достатньої кількості членів зібрання для того, аби визначити його правочинним.
Про це у прямому ефірі повідомила кореспондент 24 Каналу.
Читайте також: Україні невідкладно потрібен антикорупційний суд, - Transparency International
Голова Комітету – Сергій Пашинський пообіцяв, що будуть враховувати всі позиції всіх фракцій, коаліції та опозиції. Керівництво прагне, аби наступного разу в залі набралося 226 депутатів і всі могли проголосувати.
Також Пашинський сказав, що одразу все на голосування виноситись не буде. Він зазначив, що йому не сподобалась ідея змінити назву законопроекту. Зокрема, депутати вирішили замінити словосполучення "забезпечення державного суверенітету" на "відновлення державного суверенітету", а також в назві прописати те, що території України окуповані саме Російською Федерацією. Саме після такої заяви голова Комітету повідомив, що голосувати сьогодні не будуть. Вже на наступних засіданнях мають ухвалити рішення про те, чи рекомендувати парламенту приймати ці рішення.
Стало відомо як планують перейменувати законопроект. Він може отримати назву Проект Закону "Про особливості державної політики із відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями України.
Читайте також: Як у парламенті відреагували на фейкову новину російських ЗМІ
Окрім того, робоча група вирішила, що було б доцільно включити дату початку окупації і визначили її як 20 лютого 2014 року. Саме ця дата зазначається в українських позовах до міжнародних судів.
Велика кількість нардепів зауважили, що питання Криму наразі є найважливішим. Окупація Криму не може розглядатися окремо від питання окупації Донбасу. Ці положення мають бути прописані в одному законопроекті, адже Росія окупувала одночасно і Крим, і Донбас. Таким чином, розділення в цих питаннях не повинно бути. Так вважають деякі депутати, а зокрема і один з лідерів кримськотатарського народу, депутат з БПП Рефат Чубаров.
Нагадаємо, в Донецькій та Луганській областях окупованими залишаються близько 17 тисяч квадратних кілометрів території.