У Криму масово позвільнялися гірські рятувальники

29 вересня 2011, 21:20
Читать новость на русском

Через реформу та реорганізацію надзвичайників півострова гірський пошуково-рятувальний відділ, в якому працювало 56 людей, ліквідували.

Людям запропонували перейти працювати у нову структуру - аварійно-рятувальний загін спецпризначення.

“Не ознайомили ні з уставом, ні з обов’язками. Відмовились повністю від трудових колективних угод, документів про регламентацію роботи”, - каже екс-начальник Гірської пошуково-рятувальної групи Сергій Семенюк.

На нову роботу рятувальники йти відмовляються - запропоновані умови праці - не влаштовують.

“Навіть якщо в центрі зайнятості трапиться вакансія від МНС, знову йти в цю структуру ніхто з наших не захоче. Тому що ті умови, які вони пропонують нам недопустимі і не прийнятні”, - каже рятувальник Ігор Кирилов.

Увесь реквізит рятувальників передали до нової структури. Та за відсутності досвідчених робітників, лише знаряддя не достатньо, щоб проводити кваліфіковані рятувальні операції. До того ж, бездоганне знання місцевості, яке напрацьовується роками, зазвичай стає вирішальним чинником в операції.

Натомість, в МНС Криму запевняють, що усім колишнім співробітникам загону запропонували роботу у новій структурі. При цьому ані умови праці, ані заробітна плата не змінювались. А причиною інциденту називають конфлікт інтересів.

“Ми пов’язуємо небажання працювати з тим, що в цьому колективі є лідери, колишні керівники, які підштовхують особовий склад на конфлікт з главою МНС, і таким чином намагаються підняти громадську думку. Крим залишився без рятувальників”, - каже помічник начальника ГУ МНС України в АРК Володимир Іванов.

Зараз у відомстві відкрили вакансії для нових працівників. У новостворений аварійно-рятівний загін спецпризначення вже набрали 15 людей. А в гірських районах, де поки не вистачає рятувальників, залучають працівників громадської організації Контрольно-рятувальної служби.