У Лондоні відбулась мега-виставка перспективних розробок
Сотні ентузіастів з усього світу продемонстрували на ярмарку Worldskills свої останні досягнення у різноманітних галузях. Найбільший ажіотаж - у секції робототехніки.
Що й не дивно - наприклад, хобот - це роботизована рука. Сильна і гнучка, вона має рухливі "пальці", які можуть захоплювати невеликі предмети. Така система стане у нагоді під час роботи з небезпечними, зокрема, радіоактивними матеріалами.
“Ми черпаємо натхнення з природи. До прикладу, цю роборуку створили за принципом хобота слона. Вона так само рухома, еластична і теж може брати предмети”, - розповідає співрозробник роботизованої руки-хобота Бабак Джаханбані.
Робомедуза - як живий прототип
Ще один робот, на створення якого розробників надихнула жива природа. AquaJelly має такий же вигляд, що й медуза і навіть поводиться так само. Апарат складається з електроприводів та адаптивного механізму. Панель управління розташована під водонепроникним куполом. Практичного застосування робомедуза немає - це просто демонстрація технологій.
Натомість "робо-ді-джеїв" вже використовують на заводах у всьому світі. Тут, щоправда, вони не збирають складні механізми, а розважають публіку.
Є також роботи, зібрані з деталей конструкторів Lego. Як запевняють розробники, у свої винаходи вони заклали навчальні функції.
“Цих роботів можна запрограмувати на автономне виконання певних завдань. До прикладу, можна відправити робота знайти і принести потрібну Вам річ”, - каже розробник Lego-роботів Майкл Берк.
Штучний інтелект дозволяє Robotino оминати перешкоди
Robotino - теж розрахований на автономну роботу. Щоправда ця машина значно складніша. На борті - кілька камер та сенсорів руху. На основі даних з цих джерел, штучний інтелект прокладає найкоротший маршрут для робота та дозволяє оминати перешкоди. Рухається Robotino за допомогою електромотора.
“Ця машина має хороші перспективи. Такий робот знадобиться і військовим, і Вам вдома для виконання буденних завдань”, - сказав експерт з роботехнологій Боб Таунс.
Організатори ярмарку стверджують: Worldskills - ідеальне місце для молодих винахідників, щоб представити свої розробки. Адже познайомитися з ними мають змогу понад 150 тис. відвідувачів, серед яких - експерти та представники компаній-виробників електроніки.