У Македонії розпочався референдум про перейменування країни: деталі
У Македонії почався доленосний референдум щодо угоди з Грецією про перейменування країни у Республіку Північна Македонія. Зміна назви має відкрити країні шлях до вступу в ЄС і НАТО.
Про це пише Balkan Insight.
Читайте також: Кремль втручається у референдум в Македонії: у США зробили гучну заяву
Майже 1,8 мільйона македонців зможуть відвідати виборчі дільниці з 7-ї ранку до 19 години за місцевим часом. У країні відкрили 3480 дільниць для голосування.
У неділю македонці йдуть на виборчі дільниці, аби дати відповідь на запитання про те, чи змінювати назву країни на Республіку Північна Македонія, як до цього закликає прозахідний уряд. У свою чергу це відкриє шлях до членства в НАТО й ЄС, врегулювавши суперечку із Грецією, що тривала десятиліттями,
– зазначає видання.
Єдине запитання, на яке мають відповісти громадяни: "Ви за членство в ЄС та НАТО, схвалюючи угоду між Республікою Македонії та Республікою Греція?"
Противники перейменування мають намір бойкотувати голосування. Зокрема, за бойкот виступає опозиційна партія "Об'єднана Македонія".Вибірка виборців має перевищити 50% для того, аби результати референдуму мали силу.
Раніше британські ЗМІ повідомляли, що російські спецслужби хочуть зірвати політичну угоду, в результаті якої НАТО розшириться. Йдеться про домовленість щодо перейменування Македонії в Північну Македонію.
Чому в Македонії проводять референдум?Парламент Македонії підтримав проведення референдуму про зміну назви країни 30 вересня, що відкриває їй шлях у ЄС і НАТО. Греція і Македонія уже декілька десятиліть сперечаються щодо назви останньої. Греція зазначає, що назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Відповідно до укладеної нещодавно угоди, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія. Якщо угоду на референдумі підтримають, то депутати зможуть конституцію Македонії, забезпечити застосування нової назви. Тоді Македонія може очікувати запрошення приєднатися до НАТО вже наступного року. Також країна сподівається розпочати довгострокові переговори щодо вступу до ЄС наступного літа.